Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1242 posts, 330336 views
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 89
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 TibiV

:lol:  :lol:  :lol:
Foarte interesaaaaaant....



Desi eu am postat linkul initial catre harta, nu eu am descoperit "smecheria", ci alt user de pe alt forum... :lol:

Si legatura cu Sector 3 Bucuresti este data strict de numele proprietarului unor terenuri de pe traseul A3 Bucuresti-Ploiesti fix la intrarea in Bucuresti...

Desi este departe, "betonel S3" loveste si in Voluntari !...
Noroc ca acum sunt "mono-partinici"....

Cine nu stie de unde a plecat "chestia", o gaseste aici: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=320&t=313&p=220253#p220253

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Negoita uber alles ! :lol:

 


Re: Sectorul 3 Florinds

Bine ca nu are proprietati pe traseul lucrarii de pe Rebreanu, ca ar fi fost lucrarea deja gata.  :mrgreen:

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Geniile pustii au sfarsit prin a instala in fata la Park Lake un gard lung de 700m, deci 700m de gard continuu, fara nici o trecere de pietoni, in timp ce pe bulevardele normale ai o trecere la maxim 350m, halucinant, logic oamenii dau gauri si rup gardul de fata cu aia de il repara.

 


Re: Sectorul 3 Serban

Nu e ca si cum lipsa trecerii de pietoni ar trebui sa fie o scuza pentru vandalizare. Ca de-aia arata orasul asta cum arata, ca fiecare se vede indreptatit sa faca ce vrea, crezand, in mintea lui, ca are o scuza. Rupe stalpisori, ca nu i-a facut primaria loc de parcare, circula pe gazon, ca nu i-a fluidizat primaria circulatia si tot asa...

 


Re: Sectorul 3 zapacitu

Atunci sa ii aresteze pe vandali. Cu siguranta toti se vor opune  :roll: Le dau eu poze cu respectivii.

Solutia nu e inca o trecere de pietoni, ci un pasaj subteran de acces la mall (auto + pietonal - se poate FOARTE simplu). La urma urmei practic nimeni nu traverseaza acolo pentru parc - doar pentru mall.

Desigur, nu se va face asta pentru ca nu avem acel nivel de civilizatie. Se va face probabil o intersectie. Se va alege praful de bulevardul asta - unul din putinele pe care inainte de lucrari se putea circula relativ normal, intrucat era lat si nu colcaiau semafoarele pe el.

 


Re: Sectorul 3 Saint666

Iar rezultatul pavarii sectorului...
http://www.hotnews.ro/stiri-administrat...ne-lei.htm

 


Re: Sectorul 3 Serban

Inca o zona betonata!  :x
14705791_1327528667259320_5465012709183178816_n.jpg (213.54 KB; downloaded 2071 times)

 


Re: Sectorul 3 Saint666

Recunosc, in acest caz (si mai sunt cateva exemple) imi place cum arata rezultatul final. Sigur, presupunand ca a fost facut legal, de calitate decenta iar la prima ploaie nu se inunda.

 


Re: Sectorul 3 realistul

Am mers pe acest trotuar vara. Ai un sentiment plăcut. Ata e ok. În rest pe la Miniș a betonat tot ce era spatiu verde.

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Politia Locala asteapta un nou Coelctiv.

Cand ziceam ca Politia Locala nu are nici vointa nici metodologie sa-i amendezi in lipsa pe cei care parcheaza ilegal in intersectii, pe trecerile de pietoni, etc, greseam. Se poate, doar ca se asteapta un nou Colectiv ca sa se intampela sta, si chiar erau pe cale sa il obtina.
Ieri pe la orele 17 niste boschetari/drogati/etc au reusit sa incendieze niste gunoaie la etajul 1 al acestui bloc abandonat de pe bd. Ramnicu Valcea( http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.41...2&z=18&m=b ), a iesit asa o palalaie ca au fost chemati pompierii, doar ca pompierii nu erau in stare sa ajunga cu masinile la fata incendiului din cauza celor parcati pe la colturile intersectiilor sau pe prima banda a giratoriilor, noroc ca era o cladire abandonata si era la bulevard, ca daca era un bloc locuit si mai prin spatele altor blocuri, aia ardeau ca sobolanii pana cand ajungeau pompierii.
Astai la 9 dimineata minune nemaivazuta, Politia Locala dadea amenzi tuturor celor parcati ilegal in zona, si le lasau in parbriz, ceva din nou nemaivazut, chiar si la masini cu soferul in ele, venea politistul, nici nu vroia sa vorbeasca cu soferul, ii facea semn sa stea, scria amenda si i-o punea in parbriz.

 


Re: Sectorul 3 Serban

Ce le lasa in parbriz nu sunt chiar amenzi, in sensul strict. Este, de fapt, o instiintare ca ai parcat neregulamentar si ca vei fi sanctionat. Dupa ce primesti aceasta instiintare, urmeaza sa primesti prin posta o adresa de la Politie in care te intreaba cine a fost la volan in ziua respectiva. Dupa ce raspunzi (se paote face si pe mail in Sectorul 1), primesti prin posta procesul verbal de amenda.

Dar da, acele instiintari dovedesc faptul ca ai fost sanctionat si le putem traduce in amenzi.

Pe de alta parte, va invit sa apelati Politia Locala ori de cate ori vedeti masini parcate neregulamentar. Va asigur ca functioneaza. In sectorul 1, cel putin, vin foarte prompt si isi fac treaba f bine. Am experienta, am peste 20-30 de apeluri din care au rezultat peste 70 de amenzi   :D.

 


Re: Sectorul 3 MikeT

Si daca raspunzi ca nu stii cine a fost la volan in data si la ora respectiva? De ce trebuie sa raspunzi?
Amenda trebuie sa iti vina direct acasa si sa fie inregistrata si la administratia financiara. Problema ta daca recuperezi banii de la ala care a condus masina, daca nu erai tu, sau ramai cu paguba.

 


Re: Sectorul 3 Serban

MikeT wrote:
Si daca raspunzi ca nu stii cine a fost la volan in data si la ora respectiva? De ce trebuie sa raspunzi?


Habar n-am ce se intampla in astfel de situatii. Probabil ca daca nu raspunzi pana la o data limita amenda va a fi a proprietarului masinii.

MikeT wrote:
Amenda trebuie sa iti vina direct acasa si sa fie inregistrata si la administratia financiara. Problema ta daca recuperezi banii de la ala care a condus masina, daca nu erai tu, sau ramai cu paguba.


Bineinteles ca asa ar trebui sa fie. Din cate stiu este pe cale sa se schimba procedura actuala si amenda sa o primeasca by default proprietarul.

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420950 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use