MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1

832 posts, 191007 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 60
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 sab

Problema este ca, oricum ai lua-o, E2 este o statie cu incarcare pe la un singur capat, deci cam toti calatorii se vor concentra in zona acelui vestibul, indiferent ce drum aleg.  Experienta ne arata ca aceste solutii nu sunt neaparat cele mai fericite . A se vedea dezastrul de la Victoriei, cu doua statii gandite cu incarcare doar pe la un capat si D2, care cam tot o statie cu incarcare pe la un capat este, luand in calcul corespondenta.
Iar a alege drumul cel mai scurt nu tine neaparat de turma, ci este ceva natural.

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. orex

sab wrote:
La ultima ingradire au facut aceasta constructie de lemn devenita "clasica". Abia acum, la final, m-am prins ce reprezinta. Dupa ce am tot crezut ca este un cofraj, mi-am dat seama ca, de fapt, este o cuva in care se aduna toate resturile care rezulta din spargerea plafonului.
Pana la urma vom avea o singura scara rulanata per ingradire, nu? Adica banuiesc ca o scara de urcare si una de coborare pentru fiecare din cele doua traversari perpendiculare pe statie...

Da, da, da!

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 sab

Pare destul de mare panta pasajului de sub bulevardul Eroilor....
Pasaj.jpg (227.02 KB; downloaded 3284 times)

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 misterr

Da, remarcasem și eu după cum e pusă placarea uscată că e înclinat (se vede și la partea superioară), dar n-am mai precizat.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 sab

Mda...in acest caz nu stiu cat de inspirat este sa faci un finisaj cu dungi (rosturi) orizontale.

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 Goldmund

Pe mine m-ar interesa doar sa dea in folosinta statiile cat mai repede, cat despre "greseli" se va vorbi inca un an...(sau majoritatea va fi multumita de inca 10 statii de metrou pt. orasul sufocat la suprafata...)
Poze din interior? - ce cutit cu doua taisuri e si curiozitatea!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 andrei11

Stefan28, această poză nu are nicio legătură cu deschiderea magistralei M 5.1 !

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 George

Pai de ce nu are? Nu e de la accesul nou spre spital?

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 andrei11

N-are legătură accesul respectiv cu deschiderea tronsonului M 5.1 ! Accesul respectiv mai degrabă are legătură cu subtraversarea Bulevardului Eroilor decât cu metroul. Putea să nu se realizeze chiar deloc. Pun pariu că vor coexista și subtraversarea și semaforul.

 


Re: POZE lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. subway guru

Stefan28 wrote:
La Eroilor 1, acces A2, au început să isi mai stranga din catrafuse  :rofl: , semn ca avem sanse sa avem segmentul dat in circulatie pana pe 30 Iunie!



No way...

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 subway guru

Sunt curios ce ar fi zis colegul sab daca nu se facea subtraversarea!   :lol:  :lol:  :lol:
Ca fapt divers, Operescu ar fi vrut sa fie prelungita pana in subsol la el la Municipal!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 andrei11

Subtraversarea era și logică și necesară. Mai degrabă Oprescu ar face parcarea subterană promisă. Din păcate e multă lume care are treabă acolo și ar fi necesară. E un proiect pentru amenajarea ei dar văd că nu au fonduri, blablabla.

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 subway guru

Ce te vaiti, iei helicopterul si te-ai scos, spitalul are mai nou heliport!
:rofl:

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 orex

andrei11 wrote:
N-are legătură accesul respectiv cu deschiderea tronsonului M 5.1 ! Accesul respectiv mai degrabă are legătură cu subtraversarea Bulevardului Eroilor decât cu metroul. Putea să nu se realizeze chiar deloc. Pun pariu că vor coexista și subtraversarea și semaforul.

E firesc!
Nu toata lumea care tranziteaza perpendicular bd. Eroilor, pe Splai, are nevoie de metrou, statia EROILOR, ci poate de 104, 123, 236, 336, 601, spre Opera, si, pentru asta, nu trebuie sa faci ”slalom”! ;)

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420551 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use