MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1

832 posts, 191233 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 andrei11

Bucuresteni, vi se pregateste ceva :idea:
Nu stiu daca e stire de BREAKING NEWS, dar astazi 30 Iunie 2015 in Parcul Eroilor nu mai exista nici o banca  :!:  ( Au fost mutate toate in Parcul Venus / In fata Operei ).

 



Re: Discutii lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. andrei11

Eu acum am observat si nu a anuntat nimeni pana acum...Pur si simplu obosisem si am vrut sa ma aşed pe o banca. Am mai trecut zilele acestea pe acolo dar nu am avut nevoie de o pauza. :D

 


Re: Discutii lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. survola

Sunt (erau) câteva băncuțe în părculețul de peste B-dul. Eroilor Sanitari :D

 


Re: Discutii lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1. freyutz

In statia Eroilor au fost montati foarte multi senzori Soldata, atat in incinta statiei cat si in tunelul din vecinatatea ei.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin





^Poza promisa. Nu am prins prea bine dispozitivul. Camera se uita la capatul trenurilor cand intra in statie.
Una asemanatoare este si pe stalpul de sustinere dintre liniile 1 si 2 din capatul statiei.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou icee

CYCLOPS ai lui SOLDATA.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou 133 313

Avem la poze cu "camerele" astea de ultima generatie la M5... Statii totale topografice.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Radu Stanescu

O poza si din partea mea.

eroilor1.jpg (369.28 KB; downloaded 10755 times)

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 andrei11

Hmm...
La atatea schimbari, modificari si renuntari la facilitati fata de proiectul initial, mai stie cineva, accesurile ( :idea: ) incercuite cu galben se mai executa sau s-a renuntat la ele ?
11-12-2015 12-52-16 PM.png (371.7 KB; downloaded 10363 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 sab

De ce sa se renunte ? Exista multe argumente sa se faca acel pasaj de peste 100m si legaturile directe cu peronul central:
1. fara el, statia E1 o sa fie extrem de aglomerata la acel capat dinspre Spital
2. acel pasaj este singura sansa de normalizare a statiei Eroilor 1 din punct de vedere al scarilor rulante. Ca scari fixe eu nu prea vad sa incapa acolo. Nu stiu daca lift este prevazut undeva, pare ca nu...
3. este complet aiurea pentru cineva care este in zona statuii si vrea sa ajunga in statia M5. Va avea 2 variante :
        a) sa parcurga tot parcul pentru a ajunge pe la suprafata in statia M5
        b) sa intre in statia M1, sa  coboare pe peronul central, sa in parcurga in intregime statia printre alti calatori care coboara/urca in trenuri acolo. Apoi o sa urce  "la patiserie", de unde o sa coboare in final in  statia M5. Ceva in genul "capodoperei" de la Unirii. :twisted:
Daca ma intrebi pe mine, eu as fi facut acel pasaj  pe sub statia M1, dar asta este, bine si asa, sa urci ca sa ai de unde sa cobori.
4. In plus, nici nu sunt mari lucrari acolo, acel culoar este deja construit ,nu trebuie armatura, nu trebuie sa mai toarne beton sau sa sape. Trebuie doar adaptari, niste finisaje si spart planseul la peronul central. Si un acces langa cel existent la statuie. Cam atat.

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 andrei11

Ceva perspective pe aici ? Sau prin iarna lui 2016 - primavara lui 2017  :?:  Adica vreau sa spun ca lucrarile nu sunt pe drumul critic. Se poate la o adica si fara ele...

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 subway guru

Cu spiritul tau ingineresc ai detectat ceva important!...sau e telepatia, draga dr. Watson?
:ugeek:  :ugeek:  :ugeek:

 


Re: Discutii - Lucrarile de adaptare in statia Eroilor 1 George

Adica? Lamureste-ne si pe noi profanii!  :lol:

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use