MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Taberei

393 posts, 133478 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 29
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia DT34-Parc Slasher1985

Pregatim si thread-ul/graficul cu urmatoarea interstatie?

 


Re: Interstatia DT34-Parc laur_visan

Dar aici nu ar fi bun dc se poate si un grafic cu tranzitul prin statie?Poate ne ajuta Subwayguru si DocOctavius bineinteles in limita in care beneficiaza si ei de timp si este necesar.

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

Nu monitorizam decat lucrarile permanente... :ugeek:

 


Re: Interstatia DT34-Parc satanistu

Adica pe scurt inelele alea din statie o sa capete forma de Bazilescu, corect ?  :D

 


Re: Interstatia DT34-Parc andrei11

Nu prea cred.

 


Re: Interstatia DT34-Parc George

Varvara a finalizat traseul (100 %), conform graficului de avans actualizat ieri. Probabil este in pragul peretelui mulat, ca sa spunem asa, sau l-a si strapuns, incepand traversarea statiei.

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

Graficul prezinta inele montate, deci Varvara e in totalitate in statie...

 


Re: Interstatia DT34-Parc George

Multumesc pentru feed-back!  :)

Si incepe traversarea?
Am vazut ca nu mai sunt utilaje Kelly in functiune in zona, inseamna asta ca baretele si PM din spatele statiei sunt gata?

 


Re: Interstatia DT34-Parc URANUS

Nu mai sunt utilaje Kelly pe santier? Inseamna ca PM pe partea cu parcul nu se mai executa acum. Trist!

 


Re: Interstatia DT34-Parc andrei11

Mie nu-mi miroase a tristete, ci   TBM - ul probabil ca nu e compatibil cu domisoarele Kelly. Tunelul pe care-l monteza TBM - ul in statie ar fi extrem de aproape de PM. Cred ca undeva la 10 cm. Nu stiu, guru sa spuna ceva.

 


Re: Interstatia DT34-Parc subway guru

Ma obligi sa ma repet si sa ma autocitez...
Orice proiect de metrou e mai intai de toate unul de tunnelling...cu statiile poti sa o mai mermelesti ad-hoc. :mrgreen:

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia DT34-Parc GGD

URANUS wrote:
Nu mai sunt utilaje Kelly pe santier? Inseamna ca PM pe partea cu parcul nu se mai executa acum. Trist!

Este instalatia Kelly doar ca a fost mutata in capatul statiei Parc Drumul Taberei spre Romancierilor

 


Re: Interstatia DT34-Parc Slasher1985

Ambele grafice indica 100%. Deci, inca o interstatie finalizata. :D

 


Re: Interstatia DT34-Parc URANUS

Da. 4 din 8.

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use