MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - PSS Opera

278 posts, 100216 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options


Re: Discutii - PSS Opera TibiV

Dupa "supararile" de la deschiderea M4 am zis ca mai bine nu ma mai bag... ;)

 


Re: Discutii - PSS Opera cris_m

Eu veneam daca nu ziceau astia la vreme ca va ploua (da' de unde, in Titan abia acum a dat cateva picaturi :twisted: ).

 


Re: Discutii - PSS Opera survola

Am fost la M4, ieri am lipsit motivat :-)
Aștept ziua porților deschise la PDT si RD.

 


Re: Discutii - PSS Opera Florinds

Multumesc @Guru pentru link-uri.
Pacat ca momentul iesirii nu se vede si la antena3... Era cea mai buna imagine. Asteptam, asteptam si cand am vazut ca se termina filmuletul, mi-a venit sa ii dau una monitorului.
Pentru ce sunt gaurile marcate cu verde, pentru ghidaj?

 


Re: Discutii - PSS Opera shoppy

Acum la orice intarziere la M5 o sa ni se arunce ca din cauza tunelistilor, ca, cartitele au terminat de sapat magistrala deabia la 1 august, FALS, deocamdata magistrala se termina la Eroilor, si tunelele ai tot acolo, ca exista un segment tehnic(da, segment, nici macar interstatie, ca nu exista nici o statie acolo) pentru avacuarea cartitelor care in viitor va fi folosit pentru continuarea magistralei, asta nu are legatura cu magistrala care se termina la Eroilor, sau cu data ei de deschidere(da da cartitele blocau statia Eroilor, si nu se putea lucra din cauza lor, mare lucru, de parca era terminat totul si numai sub cartite nu se pusese sina).
Da, tunelisti au stiut intotdeauna ca treaba lor se termina la PSS Opera, iar subtraversarea Dambovitei nu este o performanta de subestimat, pentru ei este o sarbatoare, pentru noi ar trebui sa fie o zi trista, constructia metroului in Bucuresti s-a oprit, si nu se stie cand o sa mai inceapa din nou.

 


Re: Discutii - PSS Opera subway guru

Dragi colegi hai sa mai vedem si partea plina a paharului, atata cata e, ca pe aia goala...
:bere:

 


Re: Discutii - PSS Opera orex

O  sa ramana pentru cativa ani zona din fata Operei ca la PSS Zarea?

 


Re: Discutii - PSS Opera subway guru

Nu, in niciun caz
La PS Opera e de fapt CV interstatie, ca si la Zarea

 


Re: Discutii - PSS Opera Costin

Aici am facut curatenie, astfel:

- discutiile despre traseul segmentului central s-au mutat la "Discutii generale": viewtopic.php?f=233&p=246431#p246431

- discutiile despre devierile de trafic pe segmentul central s-au mutat la "Aspecte negative in circulatie...": viewtopic.php?f=24&p=246563#p246563 (pentru ca nu erau efectiv despre devieri ci despre efectele lor)

- discutiile despre drumuri nationale si europene s-au mutat la "Kilometrul zero...": viewtopic.php?f=24&p=246620#p246620

 


Re: Interstatia Eroilor2 - Opera ( put tehnologic ) subway guru

Ieri dimineata Filofteia a iesit complet din pamant in PSS...ultimul inel montat, tunel gata...
Mission completed...

 



Re: Interstatia Eroilor2 - Opera ( put tehnologic ) URANUS

Felicitari! La mai multe!

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use