MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475907 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Astazi, nu stiu daca de azi sau din weekend, in perimetru TIP-TOP, circulatia auto se deruleaza pe o nouă deviere, cu doua benzi, pe langă refugiu de tramvai.
Totodată, pe partea cu parcul, in dreptul restaurantului Amarillo, a inceput sa se sparga trotuarul pentru a face loc devierii liniei de tramvai.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei linia 69

Da, de azi.
Pe la 8.45 cand am trecut cu tramvaiul spre P-ta Presei lucrau la noua deviere, iar seara cand am venit am vazut si eu ce au realizat ... slalom!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei cris_m

Ce-mi place cum se termina banda 1 intr-un gard. Loc semnalizare din timp, mai e si dupa curba aceasta gaselnita...  :headbash:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Am revenit in aceeasi ipostaza ca in urma cu 1 an...s-un pic!
viewtopic.php?f=234&t=2403&start=168#p303012

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

N-ar fi mai bine sa inchida luna asta traficul si sa termine cu totul balciul?  :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andy

Trec destul de des prin zona (cu motiv intemeiat, desigur) si tot nu imi e clar: se mai fac sau nu accesuri directe in statiile de tramvai?

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Dar e evident ca nu prea vor fi gata in iunie...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Stefan28

Domnule subway guru, pe ce motiv iti este tie foarte clar ca nu se deschide în Iunie? Cred ca ne este la toti de ajuns cate promisiuni am primit...
Si dupa mata cand s-ar deschide?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Stefan 28, era vorba de accesurile spre Piață / legătura cu 41. Este evident că aceste accesuri se vor da în folosință la anul, nu în acest an.
N-are de-a face cu accesul publicului călător de la suprafață în stația de metrou de la Parc !

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Pe motiv ca daca insiri pe un grafic realist toate lucrarile necesare iti iese din pagina relativ la acel termen. Asta e, iti convine bine, daca nu-ti convine nu-i bai, urmezi indicatiile si STAI ACASA!
:lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

viewtopic.php?f=234&t=2403&start=252#p353619
Din pacate, nu-i nicio bucurie! Mai e de ”tras”...he, he, he, infrastructura...”lu' 41” ”peste” Bd. Dr. Taberei si...dom ministru ne asigura ca...in iunie, cica pe 30, se face ”sfestania”/”botezul” M5.1!  Hai sa vedem daca ”Dansul” e mai aparte ca predecesorii!! ”FIRE”...sunt ghiotura, in zona, si nu numai! :yes:  :yes:  :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei cris_m

Da, dar poti deschide metroul si fara pasajul asta. Cel putin eu asa inteleg din discutiile de pe aici. Ce la Crangasi a fost din prima pasajul pietonal?

 


Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420665 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use