MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475402 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Daca as avea bagheta magica te-as rezolva...dar nu o am...
De ce nu-i <bombardezi> cu lacramatii pe cei <impuierniciti> si ma tot ofensezi pe mine care-ti sunt si prieten si partial coleg de suferinta?...sau consideri ca asa e <just>?
Eu ti-am explicat care sunt motivatiile si conditionalitatile, nu-ti convine?...nu-mi reprosa mie, adreseaza-te cui trebuie...
Daca ma mai sacai mult iti dau si eu replica aia in <raspar>, ai vrut masina mica? Asa-ti trebuie!...ia tramvaiul, ca ai linii fix pana la job!...si e mult mai eco-friendly.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

Avem si raspunsuri de la autoritati.

Ca urmare a sesizării dumneavoastră, înregistrată la Metrorex cu numărul M.01/16596/22.10.2019, vă comunicăm că devierea traficului în zona pieței Drumul Taberei s-a făcut pentru execuția canalului PAFSIN 3000 ce traversează intersecția.
Menționăm faptul că execuția canalului se va face etapizat și vor fi mai multe devieri de trafic în intersecție.
Aceste devieri sunt autorizate și avizate de Primăria Municipiului București prin Comisia Tehnică de Ciriculație și de Direcția Generală de Poliție a Municipiului București- Brigada Poliție Rutieră.



 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Inca din 24.07.2019 am semnalat, urmare a unui raspuns dat de onor...METROREX, ca era elocventa chestiunea... se vor ”planta”, in subteran, PAFSIN-urile depozitate la parc, pentru canalizare! ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Sa fii matale sanatos, alea zac de mult si s-au prajit la soare in depozitul din trafic greu, erau aprovizionate pentru mangleala pe blat cu ApeleNovae cu devierea de apeduct din intersectia de la Moghioros pana ce s-a opus ferm un oarece <guru> si i-a trimis la plimbare...Întreaba-te daca nu cumva au inghitit prea multe raze UV pentru buna sanatate a unor mase plastice...dar fiind vorba de aranjamente cu aceeasi regie de ape, de data asta ceva mai murdare decat curate probabil ca e <perfect ok>.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Trebuia sa-i trimiti la plimbare cu...tot cu ele! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

In aceasta dimineata am crezut ca nu vad bine. Pe zona nou ingradita de langa piata, la 7.30 sapa de zor un excavator mare si erau basculele la coada la incarcat. Era si macara ridicata care descarca manunchiuri de fier-beton.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

Am primit si un raspuns din partea Biroului Politiei Rutiere Bucuresti.




 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei orex

@survola
In afara de Aqua, concentrata-n zona... ce e nou aici de cand am tras eu un instantaneu in zona? ;)

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei orex

viewtopic.php?f=234&t=2403&p=338544#p338537
survola wrote:
Câteva imagini de astăzi


D-aia sta apa deasupra?! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei subway guru

Nu-i bai, maine la prima ora ingheata bocna!
:rofl:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Sunt nelamurit.
Au pus bordura la devierea cu linia de tramvai. Ieri periau betonul...si a sosit si o masina de asfaltat.
Cum au pus doar o parte din linie....sunt 2 posibilitati.
Se lucreaza in mai multe etape..sau se pregatesc de o deviere cracanata in loc de excetrica?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

O să mute doar o bandă. Nu cred că încap două benzi acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Astazi, 20.12.2019, finisorul de asfalt era la datorie! Pe jumatate din deviere era asfalt!

Mai ieftina e aceasta solutie (cimentare, borduriada, asfaltare) decat sa bage ”gaz” si sa termine odata cu CV si sa dea in exploatare M5.1, dupa care sa poata sa suspende 41, in acest areal, fara afectarea iremediabila a traficului de calatori, spre si dinspre DT?!
PS
Singurul mijloc de transport care este in ”voga” si tranziteaza DT ramane, din pacate, 41, la orice ora din zi! :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

De la Craciun pana la sf. Ion urmeaza sa se puna lacatul pe santierele de constructii, muncitorii pleaca pe la casele lor sa taie porcul si sa infulece sarmaua in sanul familiei.

 


Go to page:  1  ... 90 91 92 93 94 95 96  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420538 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use