MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 471940 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Valentin

Buna, o sa ti raspund pe rand la intrebarile tale.
1. Forma desenata de tine e aproximativ aproape de realitate, doar ca nu stiu cat de mult se va intinde catre parc. Statiile vor fi mutate după intersecție cam in fata actualelor stații de autobuze, nu unde le-ai figurat tu.
2. Da, se va executa ceva asemănător cu ceea ce există in prezent la Crângași (conexiune 41-M5)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Deci pana pe 1 septembrie aceasta deviere ar trebui sa fie gata? Hm...avand in vedere cat au avansat incepand din iulie , nu stiu cum vor reusi sa faca ce mai au de facut pana pe 1 septembrie! Poate doar sa lucreze zi noapte!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Sa fim seriosi...daca se trage tare, e o lucrare de weekend, pe care ei nu o fac in 2 luni...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Din pacate imi pare ca s-a ratat si vara asta si o sa vedem lucrari aici si la anul pe vremea asta.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Am informatii cum ca s-ar fi amanat ceva timp devierea, s-ar putea chiar sa se adevereasca ce spune Guru in mesajul anterior.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

Executia pasajului de legatura dintre statia Piata Sudului si Sun Plaza s-a facut fara intreruperea sau devierea circulatiei tramvaielor. Ma rog, s-a circulat alternativ, pe cate un fir. Aici oare de ce nu se poate?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei icee

Dacă trebuie deviat colectorul trebuie făcut un hău...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

Sau fac pasajul pietonal peste colector? Oricum trebuie făcută o săpătură.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Colectorul va fi pe sub scara viitorului acces de la piata. Mai mult ma ingrijoreaza termoficarea...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Mai nou sapa la termoficare chiar la baza blocului de langa Tip Top, au gasit si acolo niste tevi. Mai sapasera in coltul intersectiei pe partea cu piata, apoi au betonat fara sa faca nimic. Curioasa abordare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Planul de retele, pus la dispozitia antreprenorului, sa fie de vina?!

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei subway guru

Ti-am zis, de linia de tramvai ma cam doare-n fix, ce e ingrijorator e cu termoficarea asa ca incearca sa investighezi pe linia asta, chiar daca nu e de tramvai!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Dupa ce au demontat gardul tramvaiului, au taiat asfaltul si au spart bordura...

NOUTATI..

Acum monteaza gardul la loc.
Au anulat devierea..

Sigur acolo nu e Caracal...nu ala cu crima, ala cu caruta?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Cred ca ar fi bine sa readuca totul la starea initiala si gata, fail Metrorex, sa faca accesul normal unde e langa Tip Top si gata. Ar trebui sa aduca la normal si traficul langa statia lui 41, acolo tin ingradit locul degeaba, rugineste niste armatura.

Sper ca gardurile si bordurile lui 41 se refac pe banii Metrorex.

 


Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use