MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 471877 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei CataOT

Pe partea cu tip top , langa strada Crinul de padure de dimineata macaraua avea in carlig acoperisul unui acces de policarbonat. posibil ca acum sa il monteze

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

Până la urmă aici ce se întâmplă, se apucă serios de lucru la subtraversarea aia sau nu?! La Crângaşi au făcut-o în aproximativ 2 luni...maxim...în 2002... :x

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

In 2002 au facut aproape toata linia 41, cu terminale cu tot in maxim 12 luni...Cu linia inchisa vreo 8 luni. Dupa cum am mai zis, ma asteptam ca Metrorex sa boicoteze actiunea, finalul va fi naspa pentru ei.  :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

@george
Nu-mi mai amintesc in cat timp au facut iesirile spre statia lui 41dar sa nu uitam, insa, ca subtavrsarea, acolo, era edificata inca din 1984. ;) E un pic altceva la Parc, cand trebuie luat de la ZERO, nu crezi?
@Utilizator anonim
Linia 41, metrou usor, asa cum este consacrata astazi, a fost edificata pe segmente. Primul a fost Podul Grant. Apoi au avut loc lucrari pe portiunea Crangasi pasaj Lujerului. Am circulat atunci destul la paleta (in jurul anilor 2000). Apoi am fost ”apt combatant” pe zona bd. Brasov (”Billa” si pasaj o perioada de timp) Lujerului, pana cand Mari Vila a definitivat parcursul lui 41 intre cele doua destinatii. Dupa Crangasi, spre PPL nu stiu cum si cand au evoluat lucrurile ca nu utilizam acest mijloc de transport in comun decat pana la statia ”terminus” Crangasi! Cert este ca incepand cu 2002 se circula de la un capat la altul, al traseului, struna!
PS
In raport cu ceea ce se spunea initial, nu s-a mai pastrat nimic in ziua de astazi. Prioritate la tramvaie la fiecare intersectie, afisarea timpilor de asteptare din statii...a disparut cu timpul, deci ne-am intors in timp!
Cu toate acestea, 41, si-a facut treaba cu brio in cei 17 ani de existenta! Au avut dreptate japonezii cand au facut studiul aferent, ca este prima si cea mai importanta linie de ”metrouusor” care trebuie edificata in Bucuresti. Si asta acum mai bine de 20 de ani! :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

Trei "edificări" dintr-o lovitură, e un record, cred.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Nu s-a mai intamplat pana acum, ar fi ceva inedit. :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

Îmi aduce aminte de o reclamă la un pateu de... ficat. :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei satanistu

Utilizator anonim wrote:
In 2002 au facut aproape toata linia 41, cu terminale cu tot in maxim 12 luni...Cu linia inchisa vreo 8 luni. Dupa cum am mai zis, ma asteptam ca Metrorex sa boicoteze actiunea, finalul va fi naspa pentru ei.  :popa:


Care-i interesul pentru ei sa-si bata joc? Sa boicoteze oprirea lui 41?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

Este o bataie de joc din partea Metrorex si a constructorului. S-a scurs o saptamana fara sa miste un pai.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Am vazut ca au mai ingradit  in fata carciumei de la intrarea in parc  :lol:  :lol:  E a nspea mia oara cand sapa acolo  :lol:  :lol:  O fi piedut vreun muncitor portofelul la precedenta interventie

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

orex wrote:
@george
Nu-mi mai amintesc in cat timp au facut iesirile spre statia lui 41dar sa nu uitam, insa, ca subtavrsarea, acolo, era edificata inca din 1984. ;) E un pic altceva la Parc, cand trebuie luat de la ZERO, nu crezi?


Nu, nu cred, si imi pare rau de tot efortul intelectual pentru a justifica lenea, inactiunea si bataia de joc. Daca erau 30 de oameni pe santier non-stop chestia aia e gata in 2 saptamani!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Daca era asa, cu lucru in trei schimburi, pana acum ne ”dadeam” cu metroul si prin Drumul Taberei! 8-)
PS
Nu se vede ca un ”ciot” de lucrare, recte la Favorit, parca nu se vrea a fi terminat? Bata-l vina de contract, ca parca se aseamana cu ”Bechtel”, nicio responsabilitate asumata, in termen, ci doar obligatii din partea autoritatii contractante! Suntem niste ”papagali bengalezi” avand in vedere faptul ca si termenele stabilite, zic ca de comun acord, de ultima ora, nu sunt transpuse in practica!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Se poate deschide statia de metrou fara accesul subteran la 41? Da, deci... :mrgreen:

plan_parcdrumultaberei.jpg (301.27 KB; downloaded 1466 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Deci...nu ar fi deloc bine, daca tot s-au apucat de treaba sa faca bine sa si finalizeze, ca nu cred ca alta sansa de suspendare a circulatiei lui 41 ar fi probabila in viitorul imediat..;

 


Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419387 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use