MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 476032 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

survola wrote:
Conform datelor de pe http://www.metrorexm5.ro, la data de 2 octombrie, avem:
- devierile de rețele - 46%, cu restanțe la toate capitolele mai puțin electrica
- săpătura în stație - 100%
- accese stație - 18%.

Conform http://www.metrorexm5.ro, la data de 4.1.2018, avem:
- devierile de rețele - 46%
- săpătura în stație - 100%
- accese stație - 18%. ... au corectat deci
La fundația căii de rulare avem:
- în stație 100%
- interstații 100%.
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 30%
- instalații: 0%

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Victor92

Se circula pe noua deviere de astazi!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

Mda, cadou de iarnă, să vedem cât de rapid se apucă de lucrările rămase în partea abia închisă... :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Daca se misca in ritmul realizat la Favorit, cu devierile de pe strada Sibiu, nu cred ca mai devreme de 6 luni sunt gata cu accesul A :(

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

In aceasta dimineata am zarit un tir plin cu armatura noua pentru piloti forati. El era stationat in santier langa viitorul Acces A.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

survola wrote:
Conform http://www.metrorexm5.ro, la data de 4.1.2018, avem:
- devierile de rețele - 46%
- săpătura în stație - 100%
- accese stație - 18%. ... au corectat deci
La fundația căii de rulare avem:
- în stație 100%
- interstații 100%.
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 30%
- instalații: 0%

La data de 1.2.2018, avem:
- devierile de rețele - 46%
- săpătura în stație - 100%
- accese stație - 18%.
La fundația căii de rulare avem:
- în stație 100%
- interstații 100%.
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 30%
- instalații: 10%

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

http://metrorexm5.ro/parcdrumultaberei.html

Actualizat:13 februarie 2018

Operațiuni ce se execută în această perioadă:

* Se lucrează la zidării, tencuieli, instalații, montaj piatră, construcții interioare și refaceri suprafețe, devieri de utilități.
* Traficul auto în zona afectată pe str. Brașov este estimat a fi redat în luna iulie 2019, (vor fi repetate devieri ale tramvaiului 41, pentru execuția acceselor A1, B1 - situate pe refugiul de tramvai și B – spre piața Moghioroș), stația de metrou putând fi pusă în funcțiune doar cu accesele A, C, D și E, situate adiacent față de B-dul Drumul Taberei de la str. Brașov spre stația Romancierilor

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Lixandru Dragos-Liviu

Am primit o informaţie de la cineva cum că, imediat după Paşti, în jurul locului unde era baraca de informatii pentru M5 au dispărut 2 florării, chioşcuri şi alte câteva tonete de pieţari + 5 copaci bătrâni! Probabil că se pregăteşte spaţiul pentru realizarea accesului şi a lucrărilor aferente?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Posibil..dar au cam disparut din multe locuri...si la DT 34 si in alte parti...e curatenia primarului...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Lixandru Dragos-Liviu wrote:
Am primit o informaţie de la cineva cum că, imediat după Paşti, în jurul locului unde era baraca de informatii pentru M5 au dispărut 2 florării, chioşcuri şi alte câteva tonete de pieţari + 5 copaci bătrâni! Probabil că se pregăteşte spaţiul pentru realizarea accesului şi a lucrărilor aferente?

Da

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Eu sunt curios cum va arata devierea lui 41 ,cand va incepe si cat va dura  :?  :?
De pe net am aflat ca cele 2 sensuri pentru masini impreuna cu cele 2 sensuri pentru 41 vor fi mutate cu 7 metri spre tip top :)
Adica se vor apuca candva cei de la ratb  sa monteze sine mai intr-o parte ? :))

In februarie se zvonea ca in aprilie va fi gata aceasta operatiune, momentan nicio miscare in acest sens

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

catalinp wrote:
Adica se vor apuca candva cei de la ratb  sa monteze sine mai intr-o parte ?

Exact.

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei survola

t530 wrote:
24 Aprilie 2018
...

26 Aprilie 2018

...

Nu te poți apropia totuși mai mult de lucrare? Am avea mai multe detalii decât de la o poză din mașină.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

In 1-2 saptamani cred ca o sa avem o noua deviere pe partea cu parcul. Ieri a sosit masinaria pentru asfaltare.

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use