MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 471937 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 127
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Da, se va merge si auto pe deviere.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Merci, am <dibuit-o> si pe asta!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Prin dreapta devierii, sens Plazza-Auchan, cred ca e exclus!!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei catalinp

Actuala deviere a produs un timp horror de 25 minute intre Favorit si intersectia Piata Drumul Taberei la ora 19:30 . Banuiesc ca tine macar 1 anisor  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

Si 10 minute la ora 21 . Nu este nimic de ras, este absolut inadmisibil, trebuie umblat la timpii de semaforizare. In plus, pe zona aia s-a mai lucrat o data, de ce nu s-a facut tot ce trebuie?! Tot in plus, e evident ca e facuta iar la misto, nu se vor apuca acum in pragul iernii de ceva serios, deci trebuia sa fie amanata aceasta porcarie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Si cate mai sunt de facut pe aici dupa cum se releva si din cifre!
PDT-1-07.10.2019.jpg (1.45 MB; downloaded 1873 times)
PDT-2-07.10.2019.jpg (612.02 KB; downloaded 1871 times)
PDT-3-07.10.2019.jpg (706.44 KB; downloaded 1870 times)
PDT-4-07.10.2019.jpg (636.08 KB; downloaded 1869 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 George

Guru, niţel off topic, dar nu chiar, nu poţi vorbi cu careva să facă ceva la Moghioroş, că sunt cozi de la Favorit???? Este incredibil cum au făcut devierea aia şi cât de prost e reglat semaforul...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Cred că  organizarea devierii NU ține de Metroul SA / Metrorex.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 George

hahahaha, nu ştiu ce crezi matale, dar mie tocmai mi-a redirecţionat PRIMĂRIA petiţia pe care am înregistrat-o - corect - pe rolul lor către directorul Metrorex, deci cine îşi bate joc de cine?!

:cry:  :cry:  :cry:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Să fiu mai explicit, timpii semafoarelor / eventual benzi dedicate nu cred că ține de Metroul SA. Metroul SA  nu cred că are specialiști în domeniu. Zic și eu din burtă, nu am treabă cu cartierul absolut deloc. Probabil că Metroul SA a conlucrat cu alte entități în momentul în care a propus devierea respectivă. Entitățile acestea știu la ce s-au gândit când au propus devierea.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 George

Da, dar guru a mai vorbit cu oamenii competenţi să rezolve chestii când au mai fost gâtuiri de trafic  ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 catalinp

Decat 25 de minute de la Favorit la Piata Drumul Taberei :lol:  :lol:  Cand am vazut lucratura de la Favorit am zis ca se va sta mult pana se trece de Favorit,dar problema apare imediat dupa Favorit.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

@George
Ce sa vorbesc, cu cine si despre ce???
Sa le repet ce spune toata lumea, ca trebuie sa termine cat mai urgent ce au de facut si sa se concentreze/carabaneasca pe viitoarele tronsoane?
Lucrarea aia de la Moghioros e intarziata cu cel putin 3ani de zile...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

andrei11 wrote:
Cred că  organizarea devierii NU ține de Metroul SA / Metrorex.

Partial gresit, e un triunghiular Constructor (in calitate de proiectant si de executant), Metrorex-beneficiar si platitor si PMB+Rutiera ca autoritate publica in domeniu. Metroul SA e dator doar sa certifice ca ceea ce au decis cei trei e respectat si pus in practica, nimic mai mult...eventual sa <consilieze> daca unul dintre cei trei <sare calul> ori incalca <reglementarile>...

 


Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use