MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 476029 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 84 85 86 87 88 89 90  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Eu am susținut altceva, faci devierea când ai tu chef și legătura devierii cu traseul normal se face într-un week end. Deci "joncțiunea" la cele două capete. Cu siguranță așa cum am spus eu acum se va proceda.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei cris_m

Si eu am inteles exact ca Andrei11 de la bun inceput.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Sa fim seriosi
Daca se lucreaza cu adevarat, se poate cu totul de vineri seara pana luni dimineata.
Daca se vrea.
Daca se lucreaza gen RATB sau "la stat"...vedem ce iese..

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

E mai simplu sa reloci doua statii STB, si... doua luni sa zaci pe nervii concitadinilor, clar!  :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Astazi, 27.08.2019, trecand intempestiv pe str. Brasov, dinspre piata, sens spre Auchan am ramas uluit. Au incropit un refugiu de tramvai pentru 41, in dreptul bisericii Sf. Vineri. Probabil, tot acolo se va face si refugiul spre Plazza!
Cine a ales sa fie aici, chiar si temporar, locatia statiilor ”Piata Dr. Taberei” a avut un pic de discernamant?! Nu ajuta la nimic pozitionarea! Numai sa fie o statie si atat, asta a fost dezideratul?! Ambele trebuiau ca coexiste dupa intersectia de la Moghioros, spre Plazza. Oricum, este evident ca va fi si o trecere de pietoni in zona, pentru tranzitul calatorilor liniei 41, deci sa te tii ambuteiaje... ca nu erau destule si pana acum!
Pana la anu ocoliti cat puteti zona! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei subway guru

t530 wrote:
Astazi 02 Septembrie 2019

Wooow...dupa mult, mult, mult timp am vazut viata pe aceasta bucata de santier. Se chinuiau sa traga cablurile.

Cel mai probabil pentru substatia de 110kV...sunt de la TIAB?

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei Adrian Rosca

S-or fi prins in sfarsit ca nu le ajunge un singur punct de alimentare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Florinds

orex wrote:
Astazi, 27.08.2019, trecand intempestiv pe str. Brasov, dinspre piata, sens spre Auchan am ramas uluit. Au incropit un refugiu de tramvai pentru 41, in dreptul bisericii Sf. Vineri. Probabil, tot acolo se va face si refugiul spre Plazza!
Cine a ales sa fie aici, chiar si temporar, locatia statiilor ”Piata Dr. Taberei” a avut un pic de discernamant?! Nu ajuta la nimic pozitionarea! Numai sa fie o statie si atat, asta a fost dezideratul?! Ambele trebuiau ca coexiste dupa intersectia de la Moghioros, spre Plazza. Oricum, este evident ca va fi si o trecere de pietoni in zona, pentru tranzitul calatorilor liniei 41, deci sa te tii ambuteiaje... ca nu erau destule si pana acum!
Pana la anu ocoliti cat puteti zona! :lol:  :lol:  :lol:

Mai devreme zicea si Marian ca se muta trecerea de pietoni. :))
Distanta e destul de mare fata de intersectie, daca nu se face o trecere noua, lumea o sa treaca ilegal in intersectie... Nu inteleg ratiunea pentru care au fost puse peroanele atat de departe.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Florinds wrote:
lumea o sa treaca ilegal in intersectie... Nu inteleg ratiunea pentru care au fost puse peroanele atat de departe.


Pentru ca in momentul in care va fi activata statia nu va mai exista intersectia, tramvaiul va ocoli intersectia pe langa fostul TipTop si restauranul ala de la intrarea in parc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Florinds

Asta inteleg, dar daca vrei sa mergi de la un restaurant la altul trebuie sa treci prin trei treceri de pietoni sau sa mergi 50 m ca sa traversezi pe la refugiu? Chiar si la Crangasi unde este alt trafic poti traversa pe deasupra. Doar nu suntem la Universitate, sa fim seriosi...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Cam asa ar trebui sa fie si-n realitate.
Cu galben sunt marcate trecerile de pietoni, una perpendiculara pe bd. Dr. Taberei mutata mai spre str. Crinul de Padure, si cea ”traditionala”, perpendiculara pe str. Brasov. Cu rosu am marcat ce se va desfiinta temporar (trecerea de pietoni din dreptul peroanelor 41). Cam asa vad eu fluxul temporar spre si dinspre piata.
Deviere-41 res.jpg (151.58 KB; downloaded 2204 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei FabiM

Vad ca deodată băieții s-au pus serios pe treaba. Lucrau astăzi și la accesele pentru tramvai, și la refacerea carosabilului, alții faceau măsurători și mutau sine pentru deviere. Erau muncitorii absolut peste tot. Ce o fi cu atâta hărnicie? :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Semne ca se schimba guvernul si vrea sa dea bine...o fi  aruncat o lopata de bani ....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Sa dea bice la cele doua CV-uri din interstatiile Parc-DT 34 si Academia Militara si Eroilor, ca fara astea degeaba avem accesuri ”la cheie”!

 


Go to page:  1  ... 84 85 86 87 88 89 90  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use