MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475435 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 68 69 70 71 72 73 74  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei TibiV

Ionut wrote:
Mi-am mai amintit ceva. :) Am intrebat de relocarile de utilitati la Parc Drumul Taberei. Erau utilaje de la Verta-Tel in zona. Cica este extrem de complicat. Am intrebat care ar fi un termen rezonabil pentru relocari si mi s-a spus ca 1 an si jumatate. :) Ca e super complicat. Cica sunt 10 etape de relocari si sunt la etapa 2. Muta linia 41 de colo colo... super super complicat si migalos.

https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=34.msg211696#msg211696

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Hm...
Una la mână, dacă nu suntem cât de cât de specialitate pe la partea tehnică mai bine ne abținem.
Doi la mână, nu știm cum stăm real cu finanțele...
Trei la mână, nu știm nici contractul / adiționalele în forma reală, mergem numai pe presupuneri...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Azi dimineata se lucra la devierea traficului de langa statia de tramvai. Dar posibil sa fie pt termoficare(devieri utilitati.)., nu ca s-ar apuca de acces.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Devierea utilitatilor e primul pas in inceperea lucrarilor

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei FabiM

In prezent lucrează de zor și la spațiul verde dintre benzi. Au spart pe mijloc și au adus pământ si borduri. Totodata au pus marcaje din zona stației de tramvai spre tip-top.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Ca un picat de pe luna intreb si eu....
De ce se apuca de lucrari de deviere asa...dupa ce incepe scoala si facultatea...nu era mai bine pt toata lumea in perioada concedilor...?
Ca mai avem putin si ne apropiem de perioada aia critica cand nici asfaltul nu se mai pune, betonul nu se mai face si se taie si porcul....care o mai trai...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Serba

S-a betonat groapa de langa linia de tramvai si s-a desfiintat devierea de acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Astazi, 05.11.2018, pe la orele 15.30, se pregatea o noua deviere pe bd. Dr. Taberei, sensul de mers spre Poiana Muntelui, intre str. Brasov si str. Crinul de Padure. Dupa forfota din zona, cred ca pe seara sau, maxim, maine dimineata se va circula pe ea.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Azi devierea era deja efectuata si se lucra la vechea deviere....adica se sapa santul. Cand se vrea se poate...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei FabiM

Pentru ce s-a făcut noua deviere?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Cred ca lucreaza la termoficare....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Cred ca toata suflarea zonei credea ca pe sensul de mers Poiana Muntelui-bd. Brasov s-au terminat definitiv lucrarile conexe cu utilitatile, ca nu mai este nicio descoperire "arheologica" de cartografiat. Cand colo, ne apucam, in prag de iarna 2019, iar de spart betonul! Care e substratul haosului astuia edilitar?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Nodul intermodal M5 x 41

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei subway guru

t530 wrote:
Astazi au sosit doua transformatoare gigantice.







Baga telefonul dupa gard sa admiram <japonezele>
:bere:

 


Go to page:  1  ... 68 69 70 71 72 73 74  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420547 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use