MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 476293 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) George

Azi am trecut pe acolo. Cu strangere de inima notez un platan pe jumatate scos din radacini, din neglijenta, in zona Romancierilor, unde s-a intrat un pic in spatiul verde pentru a face devierea traficului.

Intre Poiana Muntelui si Piata Dr. Taberei platanii sunt inca la locul lor. Sunt o mandrete, au crescut foarte mult in ultimii aproape 6 ani, sper din tot sufletul sa fie transplantati si nu taiati!!
Aproape de piata, era un utilaj Verta - Tel care isi facea de lucru la radacina unui platan. Sper, inca odata, ca nu-l taiau...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Dominatrix

subway guru wrote:
Cu statia de metrou, nu-i bai, s-a mutat linia a treia in mijlocul bulevardului, piece of cake... ;)
Adica linia de parcare va fi pozitionata intre cele doua fire de circulatie? In acest caz, accesul se va realiza din ambele directii (figura 1) sau dintr-o singura directie (figura 2)?
1.jpg (4.32 KB; downloaded 7487 times)
2.jpg (3.24 KB; downloaded 7485 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 aztec

Cred ca este vorba de statiaPARC Dr Taberei si doar au mutat linia 3 de pe stanga pe dreapta.. sau de la sud la nord, adica dinspre parc spre mijlocul bulevardului.
Doar banuiesc...  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Drumul Taberei 34 Dominatrix

aztec wrote:
Cred ca este vorba de statiaPARC Dr Taberei si doar au mutat linia 3 de pe stanga pe dreapta.. sau de la sud la nord, adica dinspre parc spre mijlocul bulevardului.
Doar banuiesc...  :D
Asa e. DT34 nu a fost niciodata prevazuta cu linie de parcare. Am postat eu gresit in topicul acesta. O sa il rog pe cos sau alt moderator sa mute ultimele mesaje la topicul despre statia Parc Drumul Taberei.
Oricum, intrebarea mea ramane...

---
Editare Dr2005: OK.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) subway guru

E cum a intuit #aztec, 'in oglinda' cu pozitia anterioara...

 


  • marian
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) marian

Cred ca a inceput organizarea de santier si la Moghioros, au aparut primele containere pt birouri in dreptul pietei.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) Joanna

O sa dispara clasicul ceas din intersectie din cauza lucrarilor la statia de metrou Moghioros?
Intreb de curiozitate, singura nu reusesc sa-mi dau seama.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) Utilizator anonim

Cel mai probabil da, oricum e o ramasita comunista fara pic de valoare artistica.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) aztec

Din cate se pare, va fi afectat.
Sper sa fie refacut, in maniera mai moderna si functionala(ca mai mult nu a mers), pt ca este unul dintre putinele "monumente si opera de arta" din cartier.. mai este in zona doar chestia aia de inox, daca nu a disparut intre timp. Bustul lui moghioros a fost distrus in 90.. altceva.. mai nimic...(bine mai sunt acteva urateni, dar pana la repere....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) Joanna

Si eu ma gandeam la fel. Cel putin de cand afisajul a fost schimbat intr-unul digital... S-a cam dus "farmecul". Eu votez pentru reconstructie cu cadran analogic! :P Ar fi pacat sa ramanem de tot fara ceasu asta.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) andrei11

......
MU.jpg (175.47 KB; downloaded 6608 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) Utilizator anonim

In 3 ani incepand cu 1 ianuarie 2013. Parerea mea.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) WAYNEN

Astazi cand am mers de la facultate pe jos in Drumul Taberei(cartierul unde am crescut si unde am invatat),am ramas socat ca pe Drumul Taberei(ramura de nord) erau pe partea cu Tip-Top niste stalpi de metal cu 2 becuri fiecare pana-n dreptul zonei unde se va devia traficul,langa Poiana Muntelui,stalpii din beton fiind in portiunea aia scosi.Bineinteles,si reteaua de troleibuze din portiunea Moghioros-Romancierilor a fost scoasa din jurul datei de 1 mai Probabil,au fost montati recent pentru ca la ultima mea vizita in Drumul Taberei(efectuata pe 8 mai 2012),stalpii vechi din beton erau inca la putere.Totodata am vazut ca stalpii de beton de la Materna la Romanicerilor de pe partea cu Parcul,au ramasi goi,fara niciun cablu pe ele.O sa-i schimbe cu stalpi din metal ca in zona Moghioros sau Valea Ialomitei?In mod cert,peste 2-3 ani cand se vor incheia lucrarile la Strada Valea Ialomitei o sa trebuiasca sa puna alti stalpi noi care sa sustina reteaua de troleibuze.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Moghioros (parc DT) Utilizator anonim

Pe acolo nu se mai face retea de troleibuz.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420775 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use