MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 475733 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei shoppy

Apropo de statia electrica, aici trebie sa se sape ca sa se aduca 2 LES de 110kV prin canivou de la 2 statii electrice diferite, similar cu lucrarea de la Park Lake.
Am vazut ceva poze cu, canivou, poate sa spuna cineva pana la care 2 statii electrice se sapa canivou si care este stadiul?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

sab wrote:
Pai daca s-a asternut doar "fundatia" de beton, nu stiu de ce ne asteptam sa se redeschida circulatia. Lucrarea nu este gata.


Cat de mult dureaza sa torni asfalt pe 300 m?!  :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Teoretic se poate peste noapte.
Practic...posibil si la primavara...
La Valea Argesului de cam 2 luni se pot asfalta cam 10 metri...peste un acces. Nu vad cand rezolvarea prea curand in ritmul asta...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei survola

survola wrote:
Conform datelor de pe http://www.metrorexm5.ro, la data de 2 octombrie, avem:
- devierile de rețele - 46%, cu restanțe la toate capitolele mai puțin electrica
- săpătura în stație - 100%
- accese stație - 18%.

Conform datelor de pe http://www.metrorexm5.ro, la data de 13.11.2017, avem:
- devierile de rețele - 98%, cu canal rămas la 90%, în rest toate gata
- săpătura în stație - 100%
- accese stație - 100%.
In plus, la fundația căii de rulare avem:
- în stație 100%
- interstații 100%.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Hm..ceva se pare ca da cu minus in capul meu.
Ori ramanem cu accesele statiei actulale, adica cam 2 executate din 7 ori sunt date de umplutura....
Avem D si C executat posibil, ca nu sunt sigur.....unde sunt E, A, B, A1si B1? Le raportam gata si raman proiect?

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei TibiV

aztec wrote:
Hm..ceva se pare ca da cu minus in capul meu.
Ori ramanem cu accesele statiei actulale, adica cam 2 executate din 7 ori sunt date de umplutura....
Avem D si C executat posibil, ca nu sunt sigur.....unde sunt E, A, B, A1si B1? Le raportam gata si raman proiect?

Probabil ca asta au facut daca intr-o luna si 11 zile "accesele" au urcat de la 18% la 100%.
Daca numitorul era  prea mare, l-au "ajustat" pana a ajuns egal cu numaratorul... :(

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Mai bine s-ar limita la 4, cele adiacente statiei, ca la ritmul de lucru care-l au cred ca 41 va fi deviat cel putin un an si ar fi frustrant ca si singurul mijloc de transport in comun, care are cadenta scontata, sa nu mai circule prin Drumul Taberei.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Asta mi s-ar parea strategia cea mai potrivita, sa se dea in functiune M5 si abia apoi, dupa ce oferi locuitorilor o alternativa sa te gandesti sa faci accesul la piata cu intreruperile inevitabile la 41

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei George

Oricum, să fim serioși, într-adevăr s-ar bloca intersecția, eu zic să ne mulțumim cu mai puțin până merge efectiv M5...când o fi și asta...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei shoppy

Poate asteapta sa faca subtraversarea de la Drumul Taberei concomitent cu supratraversarea de la Ciurel, poate ca pe la vara cand se reduce traficul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

N-ai sa vezi o astfel de coordonare. Iti dau ca si exemplu pasajul Basarab pentru care s-a oprit circulatia doar 5 zile prin 2010, deasupra caii Grivita, ca sa monteze tablierul podului hobanat. Cum sa faca subtraversarea str. Brasov in acest rastimp? Nu vezi de cand se chinuiesc la Favorit si tot nu-i gata?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

Eu propun sa inchida traficul de vineri ora 22:00 pana luni ora 03:00, apoi







 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

Astazi au aparut utilajele pentru asfaltare.

 


Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use