MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 201433 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 37
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Acum se fac asfaltari spre Parc!
In 1 maxim 2 saptamani o sa circulam deviat

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Pe seara se faceau asfaltari.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor survola

t530 wrote:
Acum se fac asfaltari spre Parc!
In 1 maxim 2 saptamani o sa circulam deviat

Mai e puţin şi se împlinesc cele două săptămâni.  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

@survola - Nu stiu ce tot asfalteaza, barbieresc, iar asfalteaza...Bucatica "distrusa" din Cetatea Histria a fost asfaltata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Astazi au montat stapii de iluminat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor aztec

Acum au deviat circulatia, mutat semafoarele....cred ca am trecut cu ultimul vehicul pe varianta deviata .
Deci si aici front de lucru pt restul acceselor

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor George

Intr-adevar, am avut supriza placuta ca s-a deviat circulatia peste statia Romancierilor, in sfarsit (!) la vreo 10 luni de cand se vehicula iminenta devierii...e adevarat ca in ultima vreme s-a lucrat intens pe partea cu actuala deviere, probabil s-au introdus materiale de constructie in incinta statiei.
Trebuie mare atentie, circulat incet, pentru ca cele asa-zise doua benzi pe sens sunt foarte inguste si nu prea incap 2 masini una langa alta, decat daca merg realmente incet.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor George

Ieri am trecut per pedes pe langa statia Romancierilor, pe trotuarul interior, care este inca pe jumatate decopertat, se trag niste fire electrice prin canivouri, pe un gard era un afis informativ - contract din 2014 incheiat cu o filiala ENEL.
Nu imi dau seama care este situatia acceselor de la Romancierilor, pe partea interioara a buclei pare sa fie doar unul singur gata sau doar pe acela l-am vazut eu...

Ar fi interesant sa vedem niste poze si din statie :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

@George - este gata Accesul B (Drumul Taberei 63) si Accesul C ( Cetatea Histriei colt cu Drumul Taberei).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Armatura pentru Acces A si D a fost adusa de luni. Foreza inca nu si-a facut aparitia...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

S-au hotarat sa foloasesca tevi pehd in loc de canivouri in zona DT63. S-au trasat in asfalt (si beton) santuri pentru sirurile de coloane forate de la acces C.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

In tarcul Rotary mai sunt diverse carcase de armatura pentru niste camine dar de cand s-au instalat la Lunca Cernei n-am sesizat neam de lucrare Rotary. Acces A (pe partea opusa DT63) si acces C (opus DT65-CH) au trasate in asfalt traseele pentru sirurile de coloane forate dar nu habem foreza, singura foreza de pe M5 in continuare este la VA, acces C.
Nu se poate sa nu mai lipseasca niste devieri de utilitati si pe la acces A si C. Dar cum am spus, nu se lucreaza.
Avanseaza acoperirea canivourilor, s-au acoperit de la VI la CH. La DT65-61 nu sunt inca acoperite, doar de la DT61 spre TgN, spre Parc.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Mult personal pe la astupare canivouri la CH si DT63. La intersectia cu Romancierilor un picon sapa un sant de-a latul fostului caroabil, partea dreapta si un alt picon in partea stanga a intersectiei, in zona viitoarei treceri de pietoni definitive.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Habem canivouri betonate de la VA la CH. Mai lipseste asfaltul. Pe la DT65 incepe zona de canivouri neacoperite, fara lespezi, la DT63 inca mai stau latzele pe afara, de la DT61 iar este o zona betonata pana la TgN. Sunt acoperite de acolo si cele de pe spatiul verde median pana la trecerea de pietoni de la parc.

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use