MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 253598 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Victor92

Am uitat sa completez ca traficul se desfasoara normal in momentul in care troleibuzele fac la stanga dinspre Drumul Taberei spre Sibiu si inca nu s-a produs modificarea  pe Strada Sibiu ...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

Deja s-a trasat, de cateva zile, pe carosabil (Dr Taberei colt cu str. Sibiu, sens spre bd. 1 Mai) si delimitarea pentru inceperea lucrarilor la acces D. Va fi suprimata oportiune din banda 1 de circulatie. Poate vor avea ceva mai mult spor ca de lucru aici, din cate se specifica pe site-ul metrorexm5, mai e doar 30% in ceea ce privesc accesele.
PS
Ieri dimineata un "bizon" grabit, chiar daca era primul la semaforul de la Favorit, cand s-a facut verde, a luat-o pe vechea deviere. S-a prins tarziu ca pe aici nu se mai poate trece, asa ca a fost nevoit sa faca cale intoarsa.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Victor92

Azi-noapte, a fost mutata reteaua de contact pe sensul spre Valea Argesului. Imediat ce troleibuzele fac la stanga pe Sibiu dinspre Drumul Taberei, acestea circula pe contrasens pret de aproximativ 50-80 de metri, apoi revin pe sensul normal. Ramane de vazut cat de repede se vor misca cu lucrarile la gura de metrou vis-a-vis de Complexul Favorit. La ora 7:30, o echipa de la Luxten demonta becurile de pe stalpii care vor fi inlaturati curand.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

A fost perfect cateva zile cu ambele sensuri. Sper ca daca tot inchid asa repede sa aiba decenta sa lucreze repede acel acces...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit icee

Iar ne prinde iarna cu debandada.  :popa:

Toata vara nu au facut nimic.  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

Tocmai si intrucat aproape sigur se lalaie un an puteau incepe prin martie.. :roll:

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit ClaudiuL

De vina este Primaria care le-a dat AC si nu a urmarit ca se respecta. Nu Primaria apara interesele cetatenilor ?
La Favorit a mai fost o bataie de joc cu o bretea inchisa 2 ani fara sa se lucreze. Idem aici.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Puss in Boots

Am vazut la poze ca s-a pus firul de troleu pe vechiul amplasament, dar s-a dat drumul la circulatie pe acolo?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

S-a dat si s-a si scris despre asta.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Puss in Boots

N-am vazut scuze.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit survola

Conform datelor de pe http://www.metrorexm5.ro, la data de 2 octombrie, avem:
- devierile de rețele - 98%, o mică restanță la canal 87%
- săpătura în stație - 100%
- accese stație - 74%.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

Care este cauza de accesul din zona Medlife nu este gata nici dupa atat timp?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

Mi se pare ca la acel acces abia acum au inceput excavatiile...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

George wrote:
Mi se pare ca la acel acces abia acum au inceput excavatiile...

Nu e bataie de joc acest lucru? Nu de altceva dar subtraversarea strazii Sibiu au terminat-o demult, tinand cont ca au redat circulatiei ambele benzi, pe cele doua sensuri de mers.

 


Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use