MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 252771 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 48 49 50 51 52 53 54  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Valentin

La accesul A se lucreaza la montarea structurii metalice.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

Zarva mare astazi aici. Se sparge de zor carosabilul fix in intersectia bd. Drumul Taberei str. Sibiu, sensul de mers spre DT 34. Deja la ora aceasta este gatuita circulatia, din trei benzi pot fi folosite una si jumatate. Ce s-o fi intamplat dar mai ales cat va dura si sicana asta?
PS
In premiera, am vazut ca s-a ridicat interdictia de circulatie pe breteaua bd. Dr.Taberei- str. Sibiu, sens Bd. Timisoara.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Adrian Rosca

Utilitati n-ar mai fi de deviat, daca ne luam dupa metrorexm5.ro. Poate doar refac carosabilul? La refacerile de suprafate sunt la doar 70%.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

Fiind traseul meu preponderent, de intoarcere spre casa, se circula chiar in regula in zona. Oricum stratul de uzura nu este turnat, din cate am retinut, bordurile aratandu-se inca semețe. Era chiar parfum in raport cu portiunea de deasupra statiei Orizont.
PS
Oricum chiar daca este asa, breteaua si sensul de mers (cca. 50m) spre spre bd. Timisoara, de ce a fost inchis atat de mult timp?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

Azi dimineata, din goana masinii, fiind pe celalalt sens de circulatie, am zarit o groapa, lata cam cat cupa unui buldoexcavator, lunga de vreo 3-5 m. Cred ca era si destul de adanca, la cat moloz era prin preajma. Deci e o problema in zona, asa ca dupa amiaza nu am vrut sa mi-o iau ca ieri si am ales, preventiv, alt traseu. S-a rezolvat chestiunea sau, din contra, se lungeste/lateste sapatura?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Atal

In seara asta era deja betonata. Sa vedem...poate s-o continua lucrarea in jur...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

Continua sarabanda in intersectia Favorit. Chiar nu puteau, in acest weekend, sa puna punct haosului instalat in aceasta zona, de saptamana trecuta?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit t530

S-a asfaltat groapa din mijlocul intersectiei, iar la Acces C se monteaza structura metalica.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit orex

Astazi am vazut miscare la  acces E. Se asambla suprastructura metalica peste acces.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit survola

survola wrote:
La 18 mai sunt raportate:
- devierile de rețele - 100%
- accese stație - 92%.
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 90%
- instalații: 87%.

La 27 august 2018, http://www.metrorexm5.ro apreciază avansul la:
- accese stație - 100%.
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 95%
- instalații: 94%.
Refacere suprafețe: 75%.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit sab

andreym24 wrote:
Catvea poze cu acoperisul accesului de la statia Favorit. Acesta nu se potriveste cu bordura de beton turnata.

Cum naiba este posibil asa ceva ? Au lucrat bine "Doreii"? :evil:
Lasa ca mai toarna baietii un "supliment" de bordura, sa stea si "fierataniile" alea pe ceva. In alta ordine de idei, la ce naiba ne trebuie o asemenea structura pentru un amarat de acces ? Parca este un pod, asa grinzi are....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit misterr

andreym24 wrote:
Catvea poze cu acoperisul accesului de la statia Favorit. Acesta nu se potriveste cu bordura de beton turnata.
Mergea îndoit un pic și să vezi ce bine se potrivea... Probabil nu lucrează români acolo, că altfel o rezolvau imediat!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Valentin

Am vazut acum cateva minute ca au inceput sa sparga betonul, iesind la iveala armatura (acelasi acces la care s-a facut referire mai sus)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit survola

Rușine să le fie.

 


Go to page:  1  ... 48 49 50 51 52 53 54  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418807 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use