MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 252778 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Pregatiti 'drujbele'...incep defrisarile...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit aztec

Azi se "rezervau" locurile de parcare ce se vor desfinta cu parapeti de plastic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit horiaserban

Si ADP-ul a strans garduletele metalice si a desfiintat mini parculetul care era pe mijloclocul bulevardului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit eugend

Au inceput defrisarile la Favorit

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Aron

Pe deoparte ma bucur ca au inceput...pe de alta parte imi pare rau de copacii aceia...care nu au multi ani, iar acuma zona va arata total diferit.... :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit bekxy

Şi cu... metroul în pământ, şi cu sufletul în rai... mai greu!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

telvanni wrote:
Las ca asa e bine, sa-i tinem in tensiune. Cand stii ca sunt multi ochi atintiti spre tine nu prea iti permiti sa faci gafe. Daca stau sa ma gandesc bine, acesta este unul din cele mai importante roluri ale acestui forum.

Care tensiune ? Poate cea de 110 V, ca in America de Nord. Stati cuminti la locurile voastre, totul se rezuma la bani. Cand se vor termina ( banii ), lucrarea va fi pusa frumusel "in conservare", va mai dau exemple din Bucuresti si din tara cu asemenea lucrari. Ce, metroul e facut de extraterestii, nu tine tot de Romania ?

dj_exemplar wrote:
Pe deoparte ma bucur ca au inceput...pe de alta parte imi pare rau de copacii aceia...care nu au multi ani, iar acuma zona va arata total diferit....

Nu fi suparat, la sfarsit se vor replanta si dupa ceva ani va arata foarte bine. Iti dau un singur exemplu, zona "Eroilor" - Podul Operei pana la Podul Cotroceni, nici nu sti ca avem in pamant metrou, ba chiar un pod subteran. Bine, Parcul Eroilor va fi distrus incaodata dar dupa 15 - 20 ani dupa ce se vor termina lucrarile va arata iarasi "verde" !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit ursu

Astazi dimineata erau inlaturate bordurile scuarului central la Favorit. Lucrarile faceau sa se circule pe 1 banda jumate asa ca am avut parte de trafic destul de anevoios.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

Inteleg, inclusiv din defrisarile din zona, ca statia Favorit se intinde intre intersectia Favorit si pana aproape de Orizont...
Atunci intrebarea este - unde mai incape statia Orizont? Iar mai incolo de Orizont, n-am vazut nicio defrisare...

Sau statia dintre Favorit si Orizont este...Orizont?!  :?:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Dominatrix

Din cate stiu eu, statia Orizont este aproximativ "centrata" pe intersectia cu Vasile Milea. Statia Favorit este oarecum "descentrata" spre est fata de intersectia cu strada Sibiu.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

..........
Favorit.jpg (133.72 KB; downloaded 16094 times)
Orizont.jpg (108.33 KB; downloaded 16097 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

@Dominatrix: multumesc pentru ambele raspunsuri!

@andrei11: o imagine graieste cat 10 cuvinte, asa ca multam fain!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Dominatrix

Precizare: ce a pus @andrei11 sunt planuri de urbanism, nu planuri tehnice de executie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Aron

Oricum distanta dintre cele 2 statii nu ar putea fi mai mare de 800 m oricum ai da-o..

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418808 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use