MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Orizont

773 posts, 236496 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Orizont CataOT

Aici s-au apucat de ceva modificari pe mijlocul bulevardului, repozitioneaza bordurile de la spatiul median. Speram si la stratul de uzura pe aceasta portiune in perioada urmatoare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont orex

Si astazi, pe la orele 15:30, proba 50 m de borduri nu se terminase. Se mai mosmondeau, tot in partea mediana a bulevardului, fapt pentru care circulatia, dintre statia STB si semafor (sens spre Orizont), se desfasura doar pe primele doua benzi.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont 2015Dan

Nici azi nu terminasera cu bordurile din mijlocul drumului, dar macar nu mai blocau banda 3.
In schimb, ca sa nu para bulevardul prea larg, au blocat toata banda 1 din Dr. Taberei, pe sensul dinspre statia STB Lt. N. Gaina  pana la intersectia cu Vasile Milea, unde este de altfel si un semafor intermitent foarte utilizat.Evident, au blocat banda 1 tot pentru a inlocui borduri, desi pe tot acel segment erau numai 3 muncitori care mai mult stateau de vorba intre ei.

Incerc sa atasez aici si o poza, dar nu stiu de ce apare culcata. Macar daca aparea cu capul in jos era mai sugestiva.  :think:
20190722_101314.jpg (343.87 KB; downloaded 3822 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont catalinp

Toata zona asta a fost reamenajata in 2015-2016 si acum s-au gasit sa scormoneasca din nou, evident intr-un ritm lent

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont orex

I-a apucat vrednicia si aici cu frezarea si asfaltarea carosabilului. Probabil ca s-au pus la curent cu ”starea vremii” si au sesizat ca-i cel mai bun moment sa faca asta zilele astea! O ”zdranganesc” aici de vreo doi ani si se eschiveaza sa termine. Probabil, In ritmul asta vine si zapada! Sa vezi atunci ”bucuria nebunilor”!:oops:  :oops:  :yes:
PS
Maine, poimaine se fac 2(doi) ani de cand scriam ca ”...si la covorul asfaltic, ca pe deasupra statiei esti cam pe un drum orasenesc.”

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont catalinp

Am vazut  niste fasii  raschetate zilele trecute ,iar azi erau asfaltate,imediat dupa intersectia cu Vasile Milea spre Razoare.  Oare de ce doar acele fasii in diverse zone ale bulevardului?  :roll:  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont orex

Ai vazut dar nu stiu in ce orizont de timp! In jurul orelor 15.30 era circulatia in zona, pe ”slow” ,din cauza asta! Exact ceea ce nu ne dorim NICIUNUL din zona, sa ne prinda IARNA!!!!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Întreb și eu că nu am legătură cu zona...Ultimele lucrări  de la suprafață au legătură cu fostul șantier de metrou de acolo sau s-ar fi executat și dacă nu s-ar fi construit M 5 ?  Mulțumesc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont orex

DOMNU!
AU LEGATURA 100% cu M 5.1 ca altfel nu... s-ar mai fi ”povestit”! ;)
Iti pot confirma o sumedenie de ”automobilisiti”, daramite unul care s-a nascut, crescut, si care, a stabatut arealul asta, de nenumarate ori, in peste 25 de ani, de ”activitate” de conducator auto! ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont t530

Firma care se ocupa de asfaltari in aceasta zona cred ca nu a mai facut asa ceva niciodata...dupa 3 saptamani de la razuirea asfaltului provizoriu au turnat zilele acestea pe frigul cel mare cateva straturi in bataie de joc. Nu au absolut nicio treaba cu asfaltarea.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont catalinp

Probabil ca tot ei rezolva si la Drumul Taberei 34  :lol: De o gramada de timp sta strada raschetata si nimanui nu-i pasa. Daca scrii la metrorex o sa raspunda ca e in grafic. Pentru ei este un grafic normal faptul ca rascheteaza azi si asfalteaza peste o luna!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont orex

@t530
Pai unde sa inceapa si ei practica?  ” :rofl:  :rofl:  :rofl:
Sa vezi pe urma ce bine da la CV ca au fost subcontractanti ai ”asocierii”, necontand calitatea trebii. :oops:  :headbash:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont orex

”Mesterasii” care ne si se tot impiedica, pe aici, sunt a lui DEKI TELCONS. ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont subway guru

Astia ai cui mai sunt???

 


Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use