MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Orizont

773 posts, 234728 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

:shock:
Cine a spus că în decembrie e gata ? IMPOSIBIL !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont George

Oficialitatile asa afirma, cu impertinenta caracteristica. Vezi discutiile de pe forumpeundemerg.ro.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Bleah ! ( Omulețul care scoate limba nu e în dotarea forumului ).
1-12-2018 3-30-58 PM.jpg (11.57 KB; downloaded 4464 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont aztec

Alea sunt provizorii?
Nu cred...la ce grinzi de fier erau pareau a fi totalmente definitive...si puteau sustine o hala...si de ce sa il schimbe pe cel provizoriu existent cu alt provizoriu....ca asta era peste cel provizoriu....

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Orizont GPS

George wrote:
Din pacate, e vorba doar de cele provizorii, desi fiind 2018 si in raport de retorica oficiala - deschidem traficul in decembrie - ar trebui sa le monteze pe cele definitive!!

Nu prea cred, in momentul in care acesta este acoperit deja (eu asta observ din poze).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont aztec

Ideea e ca din structura montata parea sa aiba un " turnulet " probabil unde va fi semnul de statie metrou. Pare destul de solida, pacat ca socul a fost destul de mare si viteza autobuzului suficienta sa ma faca sa ratez imortalizrea evenimentului....pt ca in sine este un eveniment....
Nu stiu daca modelul va fi unitar pt majoritatea acceselor...dar in stadiul actual pare diferit de ce exista ia restul magistralelor

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Cu siguranță ce vedeți voi  acum e stadiul final.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont aztec

Din pacate am fost putin "sabotat" de un microbuz parcat..dar va puteti face o ideede aspect..
Chestia patrata din colt poate sa fie liftul?
IMG_20180113_150026.jpg (1.14 MB; downloaded 4265 times)
IMG_20180113_150129.jpg (1.54 MB; downloaded 4267 times)
IMG_20180113_145931.jpg (1.1 MB; downloaded 4265 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont survola

survola wrote:
Conform http://www.metrorexm5.ro, la data de 4.1.2018, avem:
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 85%
- instalații: 80%

La data de 1.2.2018, avem:
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 85%
- instalații: 80%

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Lixandru Dragos-Liviu

Aici, din ce mi-a povestit un coleg, urât de tot arată asfaltul pus deasupra stației, mai ales că este plin de praguri, denivelări, gropi. Nu poți merge cu 50km/oră cu mașina, dacă ții la ea :(!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Costin

Laur_visan, postarea ta (care a disparut) era un atac la persoana ieftin si nu aducea nici o informatie noua sau valoare, in general, forumului sau discutiei de aici. Spre deosebire de postarea de mai sus, pe care ai criticat-o, dar care, intr-o forma sau alta, este o informatie relevanta. Acesta e un avertisment.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont catalinp

Lixandru Dragos-Liviu wrote:
Aici, din ce mi-a povestit un coleg, urât de tot arată asfaltul pus deasupra stației, mai ales că este plin de praguri, denivelări, gropi. Nu poți merge cu 50km/oră cu mașina, dacă ții la ea :(!


A cam exagerat putin. Poate cine are ferrari sa aiba probleme cu 50km/h .  Mai rau decat la Raul Doamnei sens spre Tricodava , pe langa gardul de metrou & inainte de trecere , nu este ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Florinds

La Orizont totusi nu trebuie sa avem strat definitiv?! Cum e posibil sa se strice asa repede...
Raul Doamnei, etc. arata asa pentru ca nu are sens sa investesti acolo unde sunt devieri temporare... Peste tot e rau, pentru ca dureaza mult prea mult, intre Valea Argesului si Valea Ialomitei ti se pare OK?... E chiar si o portiune cu beton...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont George

La Orizont nu e strat definitiv, la 60 km/h te dai cu barcuta, asa este.

 


Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use