MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Orizont

773 posts, 236329 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 56
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Orizont abc_XC

In ultima poza, sunt niste "suporturi" in forma de "V", din metal zincat sau vopsiti cu gri. La ce folosesc aceste structuri?

LE: suport - suporturi, am corectat

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont ByOnu

Nu stiu daca a apucat sa-ti multumeasca cineva, dar o voi face eu. Multumim frumos pentru fotografii, Guru!  ;)  :P

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont t530

Guru - :bere:
Acum stiu de ce era prezent OTIS acum cateva zile aici  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont subway guru

Hai"...lasati 'periuta'!
:lol:
Daca v-a placut...mai 'recidivam'!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont icee

Ne plac fotografiile deochiate . :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont George

@subway guru:

Multumesc mult, ce surpriza! :D :D :D

Eu sunt pe la munte cu asta mica, am fugit din calea lucrarilor la metrou  :lol: de aceea reactionez un pic cu intarziere   :bere:

Arata bine, pe bune!  :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont subway guru

Stai la umbra si racoare...'otzule!!!
 :lol:
Daca ne da al de sus timp si sanatate o sa le luam 'la picior' si pe celelalte!
:mrgreen:
Odihna placuta!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Stau sa ma mai gandesc vreo 2 ore dar cred ca mesajele acestea o sa le (re)gasiti la Club. A curs prea multa bere pe aici si n-au legatura postarile voastre  cu M 5.
 
 :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont subway guru

Pai pentru matale sigur ca n-au, ca matalica te lafai la...marginea cealalta a urbei!!!
Ai metrou la scara ce-ti mai pasa, te doare fix in pix!!!
Asa ca iti convine ca pe noi astialalti 'napastuitii de soarta' sa ne expediezi la carciuma aia ce miroase a spelunca...sa ne inecam amarul...
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont George

Corect, tin cu guru, beau aici bere la racoare in speranta ca voi gasi niscaiva statii gata si traficul deschis la Romancierilor si Brancusi...de Valea Ialomitei nu mai zic  :lol:  :lol:  :lol:

:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Daca spuneti voi...dar reveniti la subiect. Multumesc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Florinds

George wrote:
Corect, tin cu guru, beau aici bere la racoare in speranta ca voi gasi niscaiva statii gata si traficul deschis la Romancierilor si Brancusi...de Valea Ialomitei nu mai zic.

Pai nu cred ca mai dureaza mult, se pun borduri la Romancierilor si Argesului. Valea Ialomitei are problema aia cu stalpii, in rest ar fi cam gata, nu stiu accesurile daca sunt gata, dar ziceau ca sunt la 99%.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Goldmund

subway guru wrote:
Au avansat la spatiile tehnice ca sa poata veni cu echipamentele si la instalatii, ca daca nu ai constructia si cablaraia/tevaraia nu prea ai ce 'placa & finisa'!
:mrgreen:
Oricum, din punct de vedere constructii statia e 99,99% ok, front de lucru la finisaje cat cuprinde...vom vedea cat de curand pardoseli si pereti la 'colorat' si in altceva decat in gri sau rosu...
:bere:

OK, potarea e mai veche, dar as fi(si cred ca nu doar eu) f. multumit daca cineva cu relatii ne-ar pune poze noi din interiorul statiilor(care sunt aproape gata...?!) Chiar si de la "Romancierilor", unde locuieste o ruda in varsta si care asteapta acest metrou ca pe ...aer curat.
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont subway guru

Daca Dzeu ne da ragazul necesar, facem o 'inspectie de teren'...cu dovezile concludente!
:bere:
Nici nu-ti inchipui cat duc dorul unor iesiri pe teren pentru contactul direct cu realitatile fruste ale santierelor...dar vine si asta, e inevitabil!
:bere:

 


Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 56
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use