MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 391991 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Costin

133 313 wrote:
mai iau o pauza voluntara de data asta definitiva cam ce trafic crezi ca veti inregistra? Reusiti sa mai giniti un blocaj de tramvaie pe saptamana macar?  :twisted: Sunt deschis la sugestii.

Paguba-n ciuperci. Traficul forumului e absolut constant cu sau fara tine. Si nici nu castigam nimic din trafic. Te crezi mai important decat esti.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Ionut wrote:
^^
Omule, straduieste-te sa nu arunci aiurea cu noroi fara sa stii despre ce vorbesti...

Nu-ti face prea multe probleme, cine stie, stie, si apreciaza...si 'e multi'!
:bere:
In masura posibilitatilor si a timpului disponibil, completam si cu imagini 'de dedesubt' de la 'marmote'!!!...si avem tabloul complet!
:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 zapacitu

Ionut wrote:
^^
Motivul pentru care nu am filmat mai bine statia Eroilor este foarte simplu: 99% din timp nu am avut semnal intre telecomanda si drona. Deci am filmat "in orb", uitandu-ne direct la drona, fara sa stim exact pozitia camerei. Filmand permanent in orb, trebuia sa avem drona sus ca sa o vedem. Atat ne-a reusit de data asta. Data viitoare vom fi mai buni.

Multumim pentru efortul depus, atat aici la M5 cat si la celallte santiere. Eu sunt printre cei care chiar apreciaza cadrele aeriene, atat de dificil de obtinut fara o drona - si nu vorbim chiar de orice drona. Asadar... multumesc si multa  :bere:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Legat de Eroilor. s-a extins betonul de panta + hidroizolatie  + protectia beton cu plasa sudata dincolo de teava aia de ventilare inglobata in beton si betonata cu caramizi care merge spre trotuarul pe colt. Cu bunavointa (adica finalizat asezarea caramizilor de protectie la teava orizontala si celelalte tevi cu "ciuperci" de pe partea Derby) saptamana viitoare se poate face umplutura integrala cu balast. Dupa care beton.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Ce numesti tu 'balastare' are rolul de a permite trecerea apelor subterane peste E2 de la nord la sud...
:mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Poi nu degeaba sunt "gauri de hota" din 4 in 4 metri si pe stanga si pe dreapta, in sirurile de moatze ale peretilor mulati... Evident pe acolo trebuie sa treaca ceva si aia e apa.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Cat e azi, 8? Hai sa ma hazardez la o profetie: deschidere trafic bulevardul Eroilor peste macaze cado' de mos Niculae.  :P
P.S. Profetia este strict in baza ritmului de lucru de azi, daca maine ritmul e la juma' se schimba.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

S-a deranjat cineva să se preocupe și de apa freatica din zona Cotroceni, Academia Militară, lunca Dâmboviței?
Am așa o presimțire că a crescut cota și presiunea în zona amintită...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 aztec

Nu am vazut in imagini ... e rezolvat accesul de la surpatura(tunuri)?
Sau ramane ulterior, dupa reluarea circulatiei...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

A fost o foreza acolo acum in jur de 1 septembrie dar nu pareau coloane pentru acces, erau prea groase.
P.S. Cine n-are flickr n-are parte.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

A cam plouat, balastarea peste macaze a cam stagnat... Deci modificam profetia...Mos Craciun in loc de Mos Gerila?
S-a tot betonat pe la caminul ala de pe aleea pe langa Derby. Azi lucrau la caramizi deci presupun ca este cam gata.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Continua balastarea peste galerie in zona Derby.
S-a inchis poteca pietonala de la bulevard pentru a se face un acces pentru vehicule in santier. Nu stiu cum sta treaba cu autobuzele, ca teoretic daca te iei dupa afise e inchisa de la Sanitari 55 paaaaaana la gura de metrou.
In zona mai joasa de planseu a statiei s-a facut curatenie luna, s-a evacuat tot de pe planseu. Deci putem sa suspectam perpectiva de umplutura peste planseu si in zona asta, de la accesul "haios" dinspre Sanitari spre cele doua luminatoare circulare din planseu.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Florinds

Ziceau ca fac si accesurile cand lucrau la consolidare... Nu cred ca vor relua circulatia pana cand nu sunt gata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Asa si trebuie... :bere:

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use