MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 391906 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

La Eroilor n-are cum.  ;)  Nici la Dristor 2 roboțica nu anunță peronul, îl anunță ( plictisit ) mecanicul așa cum am precizat mai sus.  Eapta sau înga

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

La D2 n-ar avea cum, ca intra ramele, alternativ, pe L1 sau L2, functie de care-i libera (directa sau abatuta). ;)

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Și la Eroilor M 5 e fix la fel ca la Dristor 2.  ;)
Mai degrabă ca la GdN / M 4
9-7-2019 6-39-57 PM.jpg (43.15 KB; downloaded 2984 times)

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Inseamna ca, dupa E2 nu-i macaz pana-n PSS Opera! Daca asa  este e corecta observatia ca pana nu se extinde M5 cu M5.2, nu va fi anuntata partea peronului de ”roboata” la E2.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Nu e !
Vezi că la D 2 pe ambele linii se intră pe abătută !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

E rebrusment in fata cu anunt <cap de linie, grabiti coborarea!>
:applause:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Refacerea trotuarelor. Poza mică : Nesimțitul, nu oprește în stație ?
10.jpg (143.51 KB; downloaded 2441 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Un cylon

Poză de ieri cu acceseleaccesurile din curtea Spitalului Municipal; a apărut o suprastructură vălurită.
casa_radio.jpg (332.71 KB; downloaded 1999 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 TibiV

Cred ca ”valurile” reprezinta tema aleasa de arhitect pentru statia asta...
De ce?
Beats me!!!...

(Poate ”acum esti sus, in spital, maine esti jos, la loc linistit cu verdeata”...  :D  )

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

Pana una alta, statia asta are cea mai indrazneata arhitectura, de la Titan incoace! 8-)
Ma refer la structura statiei si la accesuri, atat!  In rest, va fi de nerecunoscut arealul unde, pana acum 7 ani, era parcul Eroilor!!!  :cry:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Goldmund

TibiV wrote:
Cred ca ”valurile” reprezinta tema aleasa de arhitect pentru statia asta...


In sfarsit nu mai avem pe M5 toate statiile la acces-intrare cu aceeasi arhitectura. In sfarsit...
Acum sa vedem cum vor arata acele schelete metalice gata, finisate.

Daca tot suntem aici, statia Eroilor1 nu ar trebui modernizata total? Cum arata azi, vom intra din secolul XXI(Eroilor 2) intr-o bezna a inceputului de secolul XX, Eroilor1(stiu, a fost in 1979, dar intr-o epoca a lipsurilor de tot felul - si ce mult mi-a placut aceasta statie in anul 1979! - nestiind mai nimic despre "ceilalti" - si chiar arata...masiv, nou, f.f. nou pentru noi, cu sine, miros de tren, totul in subteran si cu un "tren" cu usile care se deschid si inchid automat! ) ...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Eroilor 1 arată chiar bine.
"Derdelușurile" din punctul meu de vedere sunt catastrofale din punct de vedere al esteticii.
Eroilor 1 încă nu era în epoca lipsurilor. Epoca lipsurilor s-a văzut la ( fosta ) M 3 - Victoriei ( M 1 ) - D2.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Goldmund wrote:
Daca tot suntem aici, statia Eroilor1 nu ar trebui modernizata total?

Ba da, o inchidem cativa ani si punem table si cartoane pe pereti si pe stalpi in locul travertinului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Goldmund, am impresia că ți-ai  însușit la perfecție limbajul de lemn capitalist.

 


Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420647 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use