MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 391631 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 109
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

@rosetti61
Nu stiu ce este acolo, de "expandeaza" peretele in sus. M-am tot uitat, dar nu mi-am dat seama. O fi vreun perete de la E1, sau o fi ceva legat de adapost. Cert este ca si afara se observa ceva.
Oricum, pasajul pietonal este valurit nu numai la tavan si podea, ci si la pereti. Oare ce evita in a doua poza de a iesit asa trapezoidal ? Nu este singurul loc in care "fandeaza".
Si ce or fi cablurile acelea care ies din pamant ? Par totusi cabluri de curent.
20200919_080934.jpg (839.99 KB; downloaded 2780 times)
20200919_080804.jpg (1.65 MB; downloaded 2770 times)
20200919_080727.jpg (1.52 MB; downloaded 2761 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

Oricum, maine, le adresez o interpelare, domniilor lor, METROREX,  cu instantanee ca asta e, sa vedem ce invoca, cum ca fix la urcare, spre prima ”cupola”, nu functioneaza minim 12 LED-uri, inca din ziua inaugurarii, de cand am zarit asta prima oara! Deja, e ignoranta dupa atat timp! ”Baetii” de la mentenanta ”e platiti” sa joace table sau sa ”sara coarda”?! :oops:
Am zis, hai ca s-or ocupa dar maine se implinesc fix 7 zile de cand sunt orbeti! :(. Sase le vedeti si voi sa nu-s aprinse, tocmai in alea in care te ”benoclezi” (a privi cu atentie, a iscodi cu privirea)! ;)
20200915_162512.jpg (296.3 KB; downloaded 2605 times)

Mai gasi inca una, pentru confirmare! :oops:
Jenant!
20200915_162900.jpg (304.25 KB; downloaded 2593 times)

 


Re: POZE - Statia Eroilor 2 Stefan28

Și ce doreai? E campanie electorala, trebuiau sa se scoata baietii!
Sau mai asteptam inca 9 ani??
Aceste retusuri pot fi rezolvate odata cu instalarea liftului sau cu deschiderea liniei 4!!
;)  :bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Pai bine, de aia am facut luminatoare, ca să stăm cu becurile aprinse ? Trebuie să admiram a noua minune a lumii si sa ne bucuram de lumina naturală cat mai mult..
Poate le tin in mod voit închise..
P.S. Eu, dimpotrivă, ma întrebam de ce naiba tin luminile aprinse în derdelusuri, daca tot au distrus parcul să avem lumina naturală.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

@sab
Peste 1 (Una) zi, tinand cont ca-i an bisect, este deja echinoctiul de toamna, cand ,ce sa vezi, ziua devine egala cu noaptea! Deci, dupa 21 decembrie, a.c., sa ne asteptam chiar la victime, nu?! :rofl:  :rofl:  :rofl:  :bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

Acum serios, trebuie urmarit daca seara le aprind sau nu. Asa, exista si alte statiii cu lumina insuficienta inca de la inaugurare sau dupa ce s-a modificat cate ceva pe acolo. (Brancoveanu, Izvor, etc)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

@sab
Nici dimineata, nici seara!
Nu pune pariu ca-l pierzi! Deja de miercuri, zilnic, tot pe acolo urc/cobor spre/dinspre E1 si, daca in prima zi am zis ca a fost ceva aparent, nah sondând prin instantaneele luate la cald, din ziua inaugurarii, hopaa...spoturile alea chiar nu functioneaza nici in ziua de astazi, 21.09.2020! Nu-i bai asta, dar chiar sa nu vada nimeni timp de o saptamana problema asta, cand e in garantie lucrarea?! Cate alte chestiuni ”absconse” vederii noastre mai sunt lasate, asa, de izbeliste?! :think:
Inteleg ca arhitectura te-a acaparat de asemenea maniera, incat, ”amaratul” meu de Samsung, nu a punctat, fest, unde sunt spoturile nefunctionale. :no: Ba, din contra!  ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

Daca nu cad, asa o sa ramana! :lol:  :lol:  :lol:
Voi credeti ca toata lumea bea cafeaua din Roshenthal?! :bere:
PS
Unde-o fi chitul dintre rosturile placilor care placheaza accesurile? Noroc ca le tin distantierele! :think:  :rofl:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 reiny2000

Astăzi în jurul orei 17 nu funcționa o scară rulantă la castravete, călătorii fiind nevoiți să contribuie la cei 10000 de pași atunci când coboară

 


Re: POZE - Statia Eroilor 2 George

Eu cred că sab are dreptate si ca nu trebuie sa ramanem cu rebuturile astea asa ca altfel....asa raman si nu e bine! Nu e nimic de sarbatorit intr-un finisaj fusarit!

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 sab

@reiny2000
Exact ce ma asteptam sa se intample. Nu trebuia sa avem doar 2 scari acolo, este o greseala grava de proiect. Oricum, scarile astea noi de la Otis sunt cam ciudate.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

Nu sunt ciudate ci doar facute-n Spania, ca doar ni credeai ca americanii navalesc...ca la Deveselu! :lol:
PS
Din acest punct de vedere observ un minus in raport cu Schindler. Ca-i cineva in raza de actiune, ca nu-i, ele tot cu aceeasi cadenta se misca, in marea majoritate a statiilor! La E2 NU, cel putin cele care urca spre cupola 1, sunt setate corespunzator!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 orex

Si inc-o chestiune de retinut!
Atunci cand coborati in E2, dinspre E1, sa stiti ca pe peron e garata pe:
- dreapta rama spre RD;
- stanga rama spre VI,
cel putin asa a fost in aceasta saptamana!
Cred ca vor ramane pentru mult, mult timp asa! ;)  :bere:

 



Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use