MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 388656 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

@ Subway, Daca nu e secret de serviciu si daca TBM - urile nu au marsarier, ne poti spune cum se va executa tunelul de legatura M 1 / M 5  :?: . Recent sau mai putin recent, pe alte topice, ai spus ca tunelul de legatura nu se va executa in sapatura deschisa. Nu are rost sa caut citatele exact, dar asta ai afirmat, stiu sigur.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor subway guru

Daca s-ar face in sapatura deschisa, ar insemna sa defrisam parcul...
Deocamdata, atat...restul...mai incolo...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor cristapone

Am trecut si eu pe langa parcul Eroilor azi și am observat că o bună parte din parc a fost ingradită... Se vor incepe și aici sapaturile pentru constructia celei de-a doua statie?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor Joanna

In lipsa unui topic de poze pentru statia Eroilor, va pun aici cateva linkuri.
Poze facute vineri, 13 aprilie.

http://i.imgur.com/imUzT.jpg

http://i.imgur.com/Bsd0L.jpg

http://i.imgur.com/i9iAR.jpg

http://i.imgur.com/OBgaP.jpg

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor Nightwolf

ooofff si nu puteai sa faci un topic tu?? :(

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor subway guru

S-a rezolvat deja... 8-)
Ca sunt baietzi 'gentlemeni' pe forumul asta... ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor Robert24

Amplasamentul statiei
eroilor 2.jpg (631.88 KB; downloaded 22240 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor autob368

Sper sa nu intreb o prostie, recunosc ca nu am mai citit absolut tot ce s-a scris pe aici, dar asa cum apare in schite parca statia Eroilor 2 ar semana cu Dristor 2 (adica se opreste ca nuca in perete) Nu cred ca se intalneste efectiv cu Eroilor 1, pentru ca o va subtraversa (?).  :|  :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor subway guru

Daca esti 'tanar si nelinistit' apoi poti sa 'sezi bland'... :lol:  :lol:  :lol:
nu se opreste in perete, 'subtraverseaza'... ;)
Toate cele bune cu simpatie!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor andrei11

Off topic cu siguranta
Si daca-si umfla muschii nenea proiectantii,   Dristor 2 poate sa supratraverseze tunelele care "dau " in Dristor 1 ( pastrand evident legatura intre D1 si D 2, cu oarece modificari ).
Subiectul inchis pentru acest comentariu, dar nu m-am putut abtine.
Oricum proiectantii nostri au fost de multe ori "pe faza'' ca sa lase lucrari pentru continuari viitoare, poate chiar peste 20 - 30 ani, dar ce conteaza ? Cand se va pune problema continuarii, ceilalti gasesc oarece "repere" lasate de inaintasi  :!: ( vezi si amorsele de la Eroilor 1 si Eroii Revolutiei ) :geek:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor subway guru

Off-topic:
Acolo unde am putut, ne-am asigurat ca generatia viitoare va putea 'gandi' prelungiri fara sa-si 'sparga capul', dar unde nu...nu...ce vrei, asta-i viata, faci ce poti, cat poti si cand poti...restul ramane pe umerii urmasilor...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor subway guru

Au inceput eliberarile de amplasament:
-apa Dn 225 = 10%
-canal = 100%
-electrice = 65%

 



  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Utilizator anonim

Ca o parare personala, cred ca aici se vor concentra lucrarile abia din primavara cand lucrarile vor fi conturate la Academia Militara, Orizont si Favorit si TBMurile la lucru ambele spre cartier.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use