MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 172929 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Nu te victimiza degeaba...n-au fost decat <dueluri amicale>...stiu sa fiu si mai rau de atat!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: :lol:
In legatura cu statia tare mi-e teama ca e oarecum tardiv, toata <semnalistica> magistralei e confectionata si instalata iar o schimbare in momentul asta nu ar face decat sa le dea apa la moara macaronarilor sa mai ceara niste bani in plus...si niste decalari de termene...cat priveste podul nu trebuie sa multumesti nimanui pentru nimic, iar in ceea ce ma priveste ce am facut sau n-am facut a fost pentru orasul MEU, pentru concetatenii MEI, sa aratam ca daca vrem, stim si putem, atat si nimic mai mult.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Corect!!! N-ai cum sa rapui Mangusta! ;)
Hai sa fie ca tine! Dar vreau sa stiu ce face ALSTOM care e tacut...E in trend? Adica, asa muta cum e, a realizat ce si-a propus d.p.v. al sistemului de semnalizare, la parametrii constructivi?! Eu unul, n-am auzit nimic!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Alstom e in intarziere...asa ca <manevreaza> pe partea cu mentenanta ramelor, urmeaza statia, cu peron pe ce parte vreti voi ca tot nu se deschid usile!
Asta e anuntul cel mai tare din parcare, probabil unic in lume:
Atentie, nu se mai deschid usile!
Daca ti-ar face asa ceva ala de la service-auto cum ai reactiona?
:popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) andrei11

De la moderator citire :
Stimați colegi, în ultimele ore se dezvoltase un off topic masiv.
Acesta a fost rezolvat în felul următor :
a) Unele replici au dispărut ( nu multe )
b) Asfaltul îl găsiți așternut (  :mrgreen:  ) aici
c) Despre Podul Basarab evident la Podul Basarab
_____________________
Reamintesc că aici discutăm despre stația Tudor Vladimirescu ( Dr.Taberei 34 )
:bere:
Am păstrat un mic off topic despre podurile dunărene / podul Basarab   precum și despre jucăușa și simpatică Mangustă.
Dar hai să revenim la ale noastre !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Of sarmanul nostru Tudor din Vladimiri nu i-a fost destul ca a fost ucis miseleste, a trebuit sa indure si ale noastre derapaje (controlate totusi!)
:think:
Hai, inapoi la oile noastre cele de toate zilele!
Facem <tabula rasa> si o luam din nou de la capat (sau de unde am lasat-o).
Eu zic ca puteai sa le lasi totusi aici, discutiile aveau un fir logic, asa s-a cam rupt <firul rosu> nu prea o sa mai inteleaga nimeni nimic doar din franturi scoase din context, si nici nu erau cine stie ce contre cu lovituri sub centura, erau doar dispute amicale...ptiu dreace, si cand te gandesti ca totul s-a starnit de la un banal asfalt <asternut> raspandit cu ceva criblura!
Andrei dragule, acum ramaseram fara <sarea in bucate> ca ai eliminat si sarea si piperul!  :lol:
Nu-i nimic, sigur va mai exista un <next time>!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Mai e un cui si-i 100%  si ”refacerea suprafetelor” daca termina astia saptamana asta cu asflatarea.
TV-1-07.10.2019.jpg (1.16 MB; downloaded 4688 times)
TV-2-07.10.2019.jpg (645.36 KB; downloaded 4690 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Aron

Mai e bucată mică, foarte frustrantă pentru mine ca șofer, la DT34, sens cartier, unde cu 50 de m înainte de semafor, la fel sunt 10-15 dobitoci care parchează în spic acolo. Și dacă la roșu se pune și un autobuz tot traficul se reduce iar la o bandă....offff

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Sper ca vei observa concret ca aici era locul postarii!
Si da, e inca o problema care congestioneaza traficul in zona, oprirea, daramite stationarea autovehiculelor in proximitatea semaforului de la DT 35, in sensul ingustarii trecerii din cauza masinilor parcate in ”spic”, pe prima banda. Oricum, ”baetii” sunt neregulamentar la mai putin de...25m ”de indicatorul stației pentru mijloacele de transport public de persoane”, ceea ce contravine prevederilor art. 174 din O.U.G. nr. 195/2002, pe care, cica si le-au insusit si cei in culpa atunci cand ”au dat de carnet”, nu?!! :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Florinds

Ieri 04.02 a fost o actiune de "amploare" a politiei, cu doua masini, intre VI si VA sper sa ajunga pe tot bulevardul, deci si aici bineinteles!
@orex, nu este vorba numai de statie, pe tot bulevardul oprirea este interzisa, daramite stationarea si parcarea. Adevarat ca in statie este si mai deranjant si oricum avem un gat de sticla la Moghioros, dar normal e ca la orice semafor sa treaca maximum de masini si stim din experienta ca o situatie temporara devina permanenta!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Pana la piata (da-i orice denumire iti vine la indemana) e...cale lunga!
Admiti ca pe un bulevard, in adevaratul sens al cuvantului, sa circuli pe o banda jumatate, hai doua  e caraghios?!
Niciodata n-a fost babilonia asta in tot DT si crede-ma ca ca-l scrutez de mai bine de 46 de primaveri! Daca nu se iau masuri ferme, de organele in drept, PE ABSOLUT TOT TRASEUL, nu-i in regula deloc!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Goldmund

Inainte cu o luna de la marea deschidere a tronsonului M5/1 nu mai este nimic de consemnat la statia TV? Este 100% gata?
mersi.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) reiny2000

O să vedem și noi niște copaci plantați? Si nu doar la Drumul Taberei 34 dar în toată partea nordică a buclei unde au fost tăiați?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Stefan28

La ce se lucreaza mai exact pe langa statia Tudor Vladimirescu? Se înlocuiesc tevile din ce am vazut...
Nu am apucat sa fac poze ca eram intr-un Hibrid pe 105...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Compania Municipala Energetica schimba, pe Magistrala I-III VEST, o portiune de circa 800 de metri de teava din sistemului primar de distribuție a agentului termic.
Asta ar insemna de la Piata Dr. Taberei pana undeva la Favorit, pana-n str. Pravat!

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use