MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 173592 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 
 

📖 Pagination options
Re: POZE Lucrari - Statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

orex wrote:
”Furnicutele” fosforescente!

Care faceau ce???...ca nu se distinge/intelege...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Din cei 14 surprinsi in instantaneu doar unul se mai ”sprijinea” in coada unei lopeti. In rest, probabil, toti, asteptau sa vina astfaltul ce trebuia turnat pe segmentul bretelei statiei STB de la Drumul Taberei 35, la care vad ca nu s-a renuntat, acolo unde, odinioara, trageau la ”peron” toate autobuzele!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Rectific...fara voia mea! Nici astazi, cu toate ca au aratat potential, nu este asflatata zona DT 35 (intre acces A si acces C). Din contra, astazi, ”baetii” erau la rascetat pe partea cu DT 34, in zona acces D! Asteapta zapada...”astia”!! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Nu stiu daca este o firma subcontractata, dar lucreaza in bataie de joc.  :headbash:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Pe mine, ca si pe cei afectati de aceasta ”raschetare”, din zona Drumul Taberei, e mai important sa circul/circulam pe bulevardul omonim, cat mai repede, in conditii decente, nu de alta dar astazi s-au extins lucrarile, astfel incat, dupa amiaza, se circula, la orele 15.40, doar pe o singura banda in proximitatea accesului D, intrucat ”baetii” aveau de gand sa termine frezarea, stratului de asfalt asternut anterior, pe toate cele trei benzi! Bun, bun si pe cand asternerea stratului de uzura (rulare) ;) ?
PS
La Orizont, aceeasi bataie de joc... continua! Poate, totusi, saptamana viitoare se va pune PUNCT, in ambele zone! :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) catalinp

Credeai ca se va desfasura altfel,decat in bataie de joc ?  :roll:  :lol:  Nu au aratat in nicio zona ca ar face ceva rapid si cum trebuie ! La Romancierilor de 3 luni doar au pus borduri si au betonat vreo 500m de trotuar, chinezilor le-ar fi luat maxim o saptamana cu tot cu asfaltare ! La Raul Doameni cred ca de aproape 1 an se chinuie sa refaca zona aia de aproximativ 3000mp ! La Poiana Muntelui au facut un sant si l-au lasat asa ! La Piata Drumul Taberei...nu mai e de comentat ! La Piata Valea Ialomitei cu mari chinuri cred ca au reusit sa termine, mai trebuie marcat sensul V.A.-V.I.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

N-ar trebui sa faci apologia unor ”furnicute”! Ei chiar fac treaba, si asta vrem sa credem sau nu, e real!! Daca eram ”China” Europei mai era ceva, dar nu se intrezare asta, la Orizont, in viitorul apropiat! Am fost acum mai bine de 30 de ani, in multe privinte deasupra lor dar acum... PASS, suntem pierduti prin GALAXIE!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

De ce naiba toata vara cand au fost acele 2 luni de soare, fara ploaie, fara aglomeratie, fara stres, nu s-au apucat de raschetat si asfaltat???? De ce?!
Suntem un popor bolnav si irecuperabil.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) andrei11

Guru, văd că soclul de la Brătieni / Rondoul de la Universitate  "e așternut".  Deci cum e cu virgulele, cine le are "la purtător" ?
Despre monumentul de la Universitate am deschis topic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

@guru
Tu esti un vasnic spectator, pe aici (cu referire la Drumul Taberei), in viata cotidiana, noi, suntem subiectii care ne confruntam cu problema! Nu crezi ca mai bine, daca poti sa dai o mana de sprijin (consultanta) subcontractantilor ASTALDI? Ce nu stiu sa se uite pe ”starea vremii” si sa nu mai faca lucrari in bataie de joc, adica ”frezarea imbracamintii asfaltice”, astazi, si ”asternerea mixturii asfaltice” la Sfantu Asteapta?
Ia zi tu, ca inginer, dupa o viata de munca, avand toate atributele necesare, de ce de O SAPTAMANA se bate pasul pe loc si nu se ”asterne mixtura asfaltica” sens Moghioros-Favorit? Dintr-o ambitie prosteasca sau ce, ca esti familiarizat cu astfel de situatii doar! ;)
PS
”Repartizorul de asfalt”, ”pavatoarul de asfalt”, ”masina de asfalt”, eventual ”finisorul rutier” (ce alegi?), merg pe mana WIR... GROUP  ;) , doarme in dreptul accesului C la Orizont, unde si acolo e o circulatie rutiera, de nedescris, cu viteza redusa, ca, na, a venit octombrie si...ploua, ce sa-i faci vremii, nu te pui cu EA, nu, si nu s-au finalizat lucrarile ”de suprafata”?!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Mesajul meu avea alt <miez>, daca ministrul transporturilor <toarna> mixturi asfaltice si e <reluata> imbecilitatea pe toate mijloacele de mass-media macar noi aici   sa incercam sa punem lucrurile in nota normala si sa-i lasam pe prosti sa <toarne> gogosi sau sa se <toarne> unii pe altii la <organele in drept>!
;)
E tot ca pe vremuri, singurele <cercetari> serioase nu se fac in institutele de cercetare sau in universitati ci doar la <secu>!
:rofl:
P.S.
Chiar aveti atata drag de <turnatori>???...de-i bagati si in asfalt!
Iar ultimele <pocnitori> de presa sunt ca urmeaza ca CNAIR sa <toarne> asfalt pe autostrada scufundata iar cucu supravegheaza cum bacauanii <se toarna> cu asfalt pe ocolitoare...na-ti-o franta ca ti-am dres-o...
@orex
Iarta-ma ca ti-o zic iar <abrupt>, tu inca nu ti-ai dat seama ca toata <povestea> asta cu <suprafata> e doar o mare <abureala> politica pentru fraieri menita doar sa distraga atentia publica de la <impotentele> din subteran?...diversiune jegoasa dar nici macar pe asta n-au reusit-o cum n-au reusit nici altele, niste boi iar cine sta la coada lor e cel putin tolomac.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

@guru
Nu te simtii vexat, decat daca crezi ca-i necesar! EU ti-am spus clar, fara sa invocam vreun picior de OM, afiliat vreunui partid aflat, efemer, la guvernare ca, dincolo...e probitatea profesionala! N-as putea, cat ai vrea, sa nu cred in inginerii romani urmasii lui Anghel Saligny! Probabil esti unul dintre EI!

PS
Stii cum s-au facut incercarile podurilor dunarene, nu ? ( Astea noi, autostradă + linie dublă Cf ).  Cu un convoi de 38 bucati locomotive diesel si 38 basculante, pline ochi, si...uite ca si in anul de gratie 2019, circulam in siguranta, spre si dinspre ”Mare”! Datorita cui? A LOR, inginerilor romani!!!!
PS plus
În zona, cu ”Drumul Taberelor” (comicaria edificata in complex Auchan), cand stim cu totii, cel putin, concitadinii zonei ca T. Vladimirescu si-a asezat TABARA, nu TABERELE in zona? Si...niciodata statiile (ITB/RATB/STB) nu s-au numit T. Vladimirescu ci Drumul Taberei nr. 34 si Drumul Taberei nr.35!!!!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Nu ma <vexez> asa usor, am vazut destule la viata mea...si la Basarab nu ti-a placut cum s-au facut incercarile de proba? Ca am stat impreuna cu regretatul domn inginer Ursu sub pod conform traditiei si in pofida tuturor Cassandrelor ;)
Toate cele bune si tie!
P.S.
Idiotenia aia cu Drumul Taberelor ma enerveaza si pe mine la culme :(
Oh shantz...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

N-am stiut ”acest amanunt” dar ai STIMA NOASTRA, celor care circulam si pe Basarab si crede-ma ca nu cunosc multi chestiunea asta ! Eu unul ma bucur ca sunt contemporan cu ”CINEVA”, ca tine, care a facut ca sa fie posibila circulatia pe Basarab! Multumesc, si-n numele altora pe care nu ai avut ocazia sa-i ”altoiesti”! ;)
PS
Trebuie sa ne afiliem, impotriva vrerii METROREX,  ca aceasta statie sa NU SE NUMEASCA/INAUGUREZE  T. Vladimirescu intrucat pentru concitadinii din Drumul Taberei nu INSEAMNA mai nimic! Intrebati-va si vecinii!

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use