MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 172797 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Victor92

In preajma trecerii de pietoni si a statiei STB, s-a dat drumu' la lumina pe partea cu 34 de cateva zile.  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

In fine, am vazut ca si la cel de-al treilea acces (C) astazi, 27.11.2018, se lucra la montarea structurii metalice. Mai este doar unul de "imbracat"! ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Astazi, 14.12.2018, se lucra la asamblarea structurii metalice la acces D.  Odata cu finalizarea executiei acesteia cred ca se poate spune, fara rezerve, ca este prima statie a M5 la care lucrarile de suprafata sunt finalizate integral, inclusiv cele ale carosabilului.
PS
Acum e randul primariei S6 sa intre pe fir si poate o incepe amenajarea de parcaje in "spic", intrucat prima banda e practic blocata de masini parcate, fluenta traficului  avand de suferit in zona, mai ales pe sensul de mers spre piata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) mindmasster

La 22 ianuarie 2019, www.metrorexm5.ro apreciază avansul la:
- devierile de rețele - 100%
- accese stație - 100%.
La fundația căii de rulare avem:
- în stație 100%
- interstații 100%.
Finisaje:
- arhitectură și compartimentări: 100%
- instalații: 97%.
Refacere suprafețe: 98%.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

La 26.02.2019, conform www.metrorexm5.ro, nu se remarca niciun avans al lucrarilor in raport cu 22.01.2019, dar cu toate acestea e prima statie la care sunt montate toate structurile metalice de ceva timp. Acum depinde ce cuprinde "Refacere suprafete" de nu mai urca de la 98%.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) CataOT

Semaforul cu buton montat la trecerea de pietoni, ajuta da si nu as putea spune. Tinand cont ca in preajma trecerii de pietoni este si o scoala, cel putin dimineata butonul se apasa in continuu si culoarea verde pentru masini este destul de limitata. Tinand cont de acestea, am transmis o solicitare Companiei Municipale Managementul Traficului pentru a mai regla timpii de trecere si raspunsul acesteia a fost ca semaforul si buna functioanare a acestuia sunt in acest moment in administrarea Metrorex si ca vor lua legatura cu acestia pentru a umbla la setari.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Semaforizarile Mrex (de fapt Astaldi) sunt cele aprobate in Comisia circulatie a PMB.
Daca ai <lacramat> la compania lu’ peste prajit, aia trimit la Mrex, Mrex la Astaldi si Astaldi raspunde ca asa a aprobat Primaria Generala...scurtcircuit total!
Trebuia sa <lacramezi> direct la PMB!
8-)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) CataOT

Am facul solicitarea si la PMB (de fapt la Administratia Strazilor si in CC un mail obscur pe care l-am gasit ca fiind de la serviciul de Semafoare) si nu s-a sinchisit nimeni sa raspunda nici dupa 2 luni..... Si dupa asteptare am scris si la Compania nou infintata-desfintata si mi-au raspuns chiar prompt (au pasat problema, ma rog , dar macar am raspuns )

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

Interpelarea trebuia la directia transport a PMB.
Compania si Administratia sunt aceeasi Marie, cu alta palarie.
:popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) CataOT

Voi tine cont la solicitarile viitoare, daca ar avea mai multe directii din PMB si adresa de e-mail, ca altfel de trimis prin posta.....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

E simplu, adresezi in atentia d-nei Primar General.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

metrorexm5.ro 07.05.2019
TV 07.05.2019.pdf
TV 07.05.2019.pdf (391.77 KB; downloaded 270 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Astazi, 25.09.2019, a inceput sarabanda asfaltarii si aici! Se rascheta la greu, in dreptul fostei statii STB, edificata temporar, sensul Piata- D.T. 34! Trebuie sa intervina si pe celalalt sens ca-i jale, cu J mare, in dreptul fostei treceri de pietoni instituita temporar! :oops:

 


Re: POZE Lucrari - Statia Tudor Vladimirescu (DT 34) subway guru

orex wrote:
Chiar nu puteau fi facute lucrarile de asfaltare ca lumea de la bun inceput, de e nevoie, sa se ”barbiereasca” iar stratul de uzura, cel putin pe prima banda? Am vazut ca operatiunea a inceput din dreptul aleii Tincani si va continua, cred ca, pana la str. Obcina Mare. Ghinionul lor e ca saptamana viitoare se anunta vreme frumoasa si n-ar avea motive sa se eschiveze ca, vremea, bat-o vina, e pricina pentru care nu se asterne mixtura asfaltica pentru stratul de rulare! ;)  :lol:  :lol:  :lol:

E obligatie contractuala.

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use