MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 237293 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

orex wrote:
Fie vorba intre noi, cati arbori au fost replantati, pe acest areal, in prezent, concret? NICIUNUL! A fost adus eventual doar cernoziom, pamantul fagaduintei buruienilor! :oops:

Toti cei defrisati au fost demult inlocuiti cu replantari in locatiile indicate de primarie. Me mai lesi cu aberatiile???

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Or fi fost...nu am de unde sa stiu...ca nu i-am vazut...da pe aici cum ramane...ca-n desert?
Ca nu ma incanta prea tare daca au taiat aici si plantat in Crangasi...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

@subway
Deja realitatea ta ”virtuala” frizeaza concretetea. Uita-te ce era, in zona, in 2011 si ce e ”plantat” acum in arealul in care tocmai s-a finalizat ”refacerea suprafetelor”. Dupa umila ta parere aici va ramane ”parloaga”, da? Daca intrantaneele postate aici nu te edifica, asteapta pana cand actualizeaza Google imaginile! Si sa ne supui noua, celor din D.T., unde s-a produs miracolul plantarii in S6, ca vad ca ai ”pulsul” tuturor realizarilor numai noi nu-l vedem. Aici nu mai este nevoie, de niciun arbore, nu?! ;) :lol:  :lol:  :lol:
PS
Grija mare la metabisulfitul de potasiu sa nu fie in exces! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) andrei11

Off topic  fără italic  făcut de moderator, deci rămâne aici.
Deabia aștept replantările de deasupra stației Eroilor / M 5. Să vedem ce iese. Oricum jumătate de parc va rămâne distrusă cu ideea << derdelușelor >>.
Metrorexul mai e dator și cu destul de mulți arbori uscați de pe Splai. Parcă  aud că nu e de vină metroul că sunt / s-au uscat / nu s-au dezvoltat în 40 de ani. Că pe Splai nu s-a mai umblat la metrou de 40 de ani  încoace.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Interesanta teorie....deci eu trebuie sa fiu fericit ca nu mai am copaci in fata blocului pentru ca au fost niste copaci plantati (nu replantati,ca cei din Drumul Taberei au fost taiati, nu scosi cu radacina ) prin Giulesti,sau Crangasi ??  :roll:  :applause:  :lol:  :lol:

 



Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

A picat TELEFONUL, ca fisa-i usoara! ;)  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

@orex
Realitatea mea e cea reala, doar a ta e exclusiv virtuala!
8-)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) andrei11

Poate-mi fac timp săptămâna asta care începe de-o vizită în zonă, să văd cu ochii mei cum stăm cu copacii. De pe forum parvin din păcate  relatări distorsionate. Nu-mi dau cu părerea până ce nu văd.
A, că suntem pe aproape. Am fost zilele acestea în Parcul Dr. Taberei. Senzația mea e că în Parcul Moghioroș erau mai mulți copaci ca în Parcul  Dr. Taberei. Să fie clar, aici e vorba de copaci, nu de lucrările la metrou. Poate au  trecut anii de atunci și nu mai țin eu minte exact.
Vreo 2 ani  -  până-n 1989  treceam cam săptămânal pe acolo. Deci nu eram turist de duminică !
____________________
Adevărul e că cine se apucă acum să planteze copaci e cam dus cu pluta, nu e sezonul !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Corect.
Tot postul de mai sus...
Pacat ca inainte de inceperea constructiei metroului  au plantat Platani pe toata bucata.
Unde nu au fost afectati de "translatare" arata foarte bine..
Pe zona de santier zici ca suntem in parcarea de la hipermarket.

Referitor la pozele de pe topicul cu imagini..
Daca nu ma insel, acolo sapa deasupra statiei..?
Extrem de ciudat ..

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Da...sapa deasupra statiei, cam la mijlocul distantei intre intersectia Piata Valea Ialomitei si Valea Argesului

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Sapa, sapa dar ce-i cu carcasele alea? :o

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Au astupat vre-o ventilatie?
Si acum vor sa o refaca....cauta in paleozoic urmele inceperi constructiei metroului..?

In planul de aici apare...pe langa un camin automatizari...
Nu e facut si il fac acum? Ca altceva nu vad. .
http://www.metrorexm5.ro/brancusi.html

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Lucrarea e fix in zona unde scrie pe plan : Statia Brancusi NSS =  :headbash:

 


Go to page:  1  ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use