MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 237073 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) Adrian Rosca

Guys, sa inteleg ca nu va place vestea pe care v-am dat-o si mi-am pierdut timpul degeaba scriind adresa catre Enel? Ce-ar fi fost sa mai dureze asa, inca un an? Ce a fost, a fost, macar acum avem un orizont clar de asteptare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Nu! Dar vrem sa vedem cat dureaza...construirea de la A la Z a accesului...daca lucrarile vor demara pe 02.08.2018. Sa speram ca nu sase luni ;)
PS
Asa cum deja m-am obisnuit, informatiile de pe metrorexm5.ro sunt, din pacate, perimate. Cel putin la aceasta statie, dar e clar ca nu numai aici!!!!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) Florinds

Guru, are dreptate Astaldi de principiu, dar! La cate contracte au cu statul, mai conteaza aceasta suma? Cred ca e modica suma si cred ca si-au umplut destul de serios buzunarele cu lucrarile din Bucuresti!
Din acest punct de vedere mi se pare de neacceptat abordarea.
Stim cu totii cum e ministerul incompetentei, cum sunt drumurile in tara, nu mai avem nicio asteptare, dar macar de la companii private avem ceva asteptari...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) shoppy

Daca tie iti da banca dobanda la depozit 3.1% ce zici:
- da-l incolo pe mizilicu ala de 0.1%, zi 3% si gata, ca e destul
- da nu cumva in alta parte gasesc cu 3.2%?

Oamenii vor sa faca bani, de asta se si baga, de asta exista investitori si actionari, cand o fi cu "da-l incolo de mizilic, lasa ca am castigat destul" atunci se lasa de meserie, iese la pensie si locul lui este luat de altul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) Florinds

Asta tine de educatie economica ce zici tu si e normal sa fie intr-o economie de piata functionala, dar aici vorbim de ani de zile de blocaje pentru un mizilic in marime absoluta.
In marime absoluta, mizilicul tau de la dobanda nu e chiar mizilic daca se aplica la o suma mare, dar nu e cazul de fata, deci comparam mere cu pere.
Plus ca zisesem ca de principiu guru are dreptate, deci si tu ai dreptate, numai ca este inacceptabil la ce s-a ajuns.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Vad ca este o frenezie mare in zona pt terminarea lucrarilor si devierea cablului ala....cred ca in cateva zile termina...tot.


Glumesc.....nici frunza nu se misca...de luni de zile.
Au facut gropile alea.....de ceva timp si atat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) survola

O să se mute singur, dacă are termen.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Mare minune..  
Cativa muncitori spargeau seminte la orele serii pe mormanul de pamant, poate dupa ce au muncit ceva. Asta la groapa 1.

La groapa 2 mare inspectie mare.....sa terminat treaba si deja ingropa... Dar era o pisica ce isi ingropa treaba mare....
IMG_20180718_192031.jpg (754.9 KB; downloaded 2999 times)
IMG_20180718_192510.jpg (1.92 MB; downloaded 2996 times)

 




Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Incredibil...Dupa 1 an si ceva de pauza azi au inceput lucrarile la Acces A !!!! :shock:  :shock:  :shock:

 



Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) Adrian Rosca

Probabil ca se refera la devierea liniei electrice.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Oare este adevarat ce cred eu si de fapt pt ce asteptam de atata timp.
Pur si simplu aveau de facut bransamente.. niste lipituri de la un cablu la altul.
Ca de tras cablurile, sunt trase de 2-3 ani daca nu mai bine...deci un lucru care ar fi luat in regim de avarie cateva ore...

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use