MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 235061 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Discutii - Lucrari statia Brancusi subway guru

Urmeaza actiunea 'drujba', 66 arbori...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari statia Brancusi Dr2005

Unde vor fi platanţi alţi 66 (*10 ... parcă aşa zicea legea)? Sau mai pierdem o bucăţică de spaţiu verde într-un oraş care şi aşa e plin de praf?

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Legea zice 1 la 1...plus ca la sfarsit se replanteaza cei scosi de pe amplasament...deci bilantz final 1 la 2...

 


Re: Lucrari statia Brancusi andrei11

Exact in locul de unde o sa-i "drujbeasca" dupa ce aventura construirii lui M 5 se va fi incheiat. Mai putin locurile  de acces in statie. Pentru arborii lipsa, cei din locurile  de acces in statie, au spatiu destul in parc sa planteze vreo cativa "nobili". Iar regula de 10 la 1 nu prea stiu de unde este, nu o gasesc.

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Legea privind investitiile 'de interes national' specifica foarte precis regula cu 1/1...
aia cu 1/10 e doar o 'aberatzie'  locala...ca sa le fie 'pe plac' vajnicilor nostri 'ecologisti'...a toate 'cartitori'...

 


Re: Lucrari statia Brancusi Dominatrix

subway guru wrote:
Legea zice 1 la 1...plus ca la sfarsit se replanteaza cei scosi de pe amplasament...deci bilantz final 1 la 2...
Daca bilantul final e 1 la 2, primul lot unde se planteaza?

 


Re: Lucrari statia Brancusi rosetti61

De ce sunt doua statii Brancusi -  se construiesc separat? Pana la urma o s-o cheme ca pe strada cu care se invecineaza, Valea Argesului.

 


Re: Lucrari statia Brancusi andrei11

Dominatrix wrote:
Daca bilantul final e 1 la 2, primul lot unde se planteaza?

In Parcul Izvor - de exemplu, ala e parc dar fara copaci. Sa-i puna acolo.
rosetti61 wrote:
De ce sunt doua statii Brancusi -  se construiesc separat? Pana la urma o s-o cheme ca pe strada cu care se invecineaza, Valea Argesului.

E una bucata statie, de unde ati scos-o ca sunt doua ? Evident ca se va chema  "Valea Argesului".

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Dominatrix wrote:
subway guru wrote:
Legea zice 1 la 1...plus ca la sfarsit se replanteaza cei scosi de pe amplasament...deci bilantz final 1 la 2...
Daca bilantul final e 1 la 2, primul lot unde se planteaza?

N-am acum la indemana 'datele exacte' si oricum nu vi le-as spune inainte sa apara 'anuntul public' in...ghici unde?...hai ca nici n-ai cum sa 'ghicesti'...in 'ziarul' Click! :o
mai 'de mare audientza' decat asta cred ca 'nu se exista'!!!...poate doar in ziarul 'Tza^tze' :lol:  :lol:  :lol:
Deci...deci...'ochii cat cepele'...pe...Click!

 


Re: Lucrari statia Brancusi aztec

Ar fi bine sa redenumeasca statia Valea Argesului.. pt  ca brancusi sincer nu are ce cauta in zona..si ar creea o mare confuzuie. Dar nu m-ar mira sa ramana Brancusi.
Cu replantarea sunt sceptic.
Oricum sunt cam 2 luni in care in afara de ceva devieri de retele nu cred ca s-a miscat ceva,... si incepuse bine.

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

aztec wrote:
Cu replantarea sunt sceptic.

De ce?

 


Re: Lucrari statia Brancusi aztec

Pt ca sunt arbori ce au in jur de 35 ani, coronament bogat, dar...  uni in prag de uscare din diverse motive. Si nu cred ca ar rezista la un asemenea stres.  Vorbesc de cei care sunt pe laterale. De platani(sau ce sunt) din scuarul pe mijloc... cred ca ar face fata si chiar ar fi pacat sa nu o faca.

 


Re: Lucrari statia Brancusi Dominatrix

Noi vorbim de replantari sau de transplantari? Sunt 2 lucruri diferite...

 


Re: Lucrari statia Brancusi subway guru

Vorbim de 'plantari noi'...'in compensare'...arbori 'nobili'...in loc de otzetari...

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use