MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 355965 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 87
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei sab

Acum si eu, daca as fi RATB, as cere sa se reinfiinteze linia si capatul de linie. Probabil asa este si in contract. Pana la urma am avut un bun care a fost distrus de lucrari si as cere ca la final sa se revina la starea initiala.
Nu discutam utilitatea masurii, dar asa mi se pare logic, ti-am dat ceva, imi faci la loc. Pana la urma , ne place sau nu, RATB si Metrorex sunt deocamdata societati concurente. Daca ar fi sub aceeasi umbrela am putea discuta de reorganizarea transportului in zona, insa altfel pare ca eu  RATB imi tai singur "craca" de sub picioare si renunt de bunavoie la niste calatori. Nu stiu cum este si contabil, posibil sa existe implicatii si aici.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei ClaudiuL

Si oricum de care metrou vorbim ???? Ala care nu este si nu se stie cand va fi ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei shoppy

Sa zica mersi ca n-au mai refacut capatul de tramvai de la Laminorului(desi la sine se pricep, cu sarmele cred ca le e mai greu).

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei sab

Poate aici au avut experienta de la Valea Ialomitei si s-a prevazut altceva in contract decat acolo...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Atunci desfiintam dublarea liniei de troleu intre V.Argesului si depou? Ca nu era...
Iar la V. Ialomitei e amenajat terminal elegant de autobuz, trei in unu, terminal troleu, terminal autobuz, dublare linie la depou, circulatie sistematizata...alta intrebare?
Sab prietene, mi se pare penibila atitudinea ta de intoarcere in trecut, progres inseamna mai bine nu mai rau doar pe motiv ca 'asa a fost'...
Repetarea greselilor trecutului si persistenta 'in prostie' e doar dovada de tembelism...scuze...
shoppy wrote:
Sa zica mersi ca n-au mai refacut capatul de tramvai de la Laminorului(desi la sine se pricep, cu sarmele cred ca le e mai greu).

Acolo n-au avut cum, ca au pierdut terenul prin 'retrocedare'...
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

# sab s-a referit la cu totul altceva... ;)   :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Intervenție moderator  :D
Stimați colegi, am impresia că acest aspect ( troleul pe Ramura Nord )  s-a mai discutat în cadrul forumului de mai multe ori și nu am ajuns la nici o concluzie comună. Am rămas împărțiți tot în două tabere.
Hai să revenim la stația  și depoul Valea Ialomiței...
;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

V-am pus aici un mic material de studiu.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Singurul material de studiu relevant pe acest subiect e cum a fost 'eliminat' Ceausescu... :bere:
Si ce nu a 'apucat' sa faca bine...restul...povesti
Ce a facut rau stim toti
P.S.
Scuze ca am raspuns aici si nu dincolo...muti tu unde crezi mai bine...pentru 'ordine&curatenie' :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Vedeți că discuțiile << diverse >>  despre metrou / troleu pe Ramura Nord le găsiți la Diverse. N-am șters nimic, sunt toate acolo.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei ClaudiuL

O intrebare. De ce au fost mutate postarile care sustineau readucerea liniei de troleibuz in starea initiala si au fost mentinute cele in favoarea desfiintarii troleibuzului ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Ai dreptate, e scăparea mea, am rezolvat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Vedeți ca aveți topic separat pentru Capătul de troleu de la Valea Ialomiței. Toate comentariile de aici le găsiți acolo.
viewtopic.php?f=18&t=1735

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Vin cu o veste..
Posibil 1 maxim 2 săptămâni și de va circula pe Vremea.Ialomitei

 


Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420943 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use