MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 355678 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Suntem penibili pentru ca fiecare 'entitate' bucuresteana nu gandeste decat cu neuronul din degetul mic de la piciorul stang...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei nero

Luxtenul o sa termine fundatiile pt stalpi, o sa monteze cativa stalpi (in cel mai fericit caz) fara lampi si o sa intre in pauza. Toate fortele o sa fie blocate pt luminitele de Craciun. Termen de finalizare iluminat, martie 2017

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

Luxtenul are o ampla actiune de reparat iluminatul prin parcul Tineretului. Plus alte strazi din Bucuresti. Si ca si UTI este in cautare de personal. Problema este ca daca continua joaca de-a caciuleala la salarii leu cu leu or sa piarda cu totii tot personalul migrat spre actiunea de "reconstructie" a Italiei (spoilers).  :twisted:

Edit. Da, bine ca ati sters. De fapt se leaga mult prea bine dar iar nu va prindeti.  :twisted: Italia are nevoie la fel de bine acum si de medici ca si de electricieni. Si nu tine cont ce au fost ei prin Romania, bugetari sau privati.  :P

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

133 313, PS - ul nu-l mai cauta ca ti l-am sters eu. Daca vrei sa-l repostezi avem topic dedicat :
Politica, istorie, natiuni, curente de gandire

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

Whatsoever... tin sa ma repet, va riscati sa tineti bani pentru investitii si sa n-aveti cu cine le face.  :twisted:
Deci aviz la smechereala birocratica decizionala, sa nu urce scroafa in copac.  :ugeek:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

Nu prea inteleg faza cu Luxtenul, nu Max Boegl sunt responsabili cu refacerea iluminatului? Laca Luxten nu vrea sau nu poate, MB  poate sa lucreze cu orice alt subcontractor specializat, altfel ar risca penalitati babane. Cel putin eu i-as arde la buzunar. :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

Pai sa-i intrebe pe colegii lor de la M4.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei shoppy

Instalatiile de iluminat sunt administrate de Luxten, daca tu le demolezi atunci ce pui in loc trebuie sa fie acceptat si luat in evidenta de Luxten.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

Da, faci proiectul si folosesti materiale conform "stasului" Luxten, dar asta inseamna sa lucrezi doar cu ei? Eu zic ca nu.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

Domnu' guru, hai sa ii parasc pe Luxteni, desradacineaza indicatoarele rutiere nou noute pe Valea Ialomitei prin dreptul statiei electrice.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

A inceput umplutura cu pamant si betonarea peste canivouri plecand de la acces B, DT77B de la VA spre RO.
La golul de pe galeria spre depou au sosit "traverse".

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

Info extrem de caldă, primită aseară :)!
Luxten lucrează la fundațiile pentru stâlpii din beton, în zona noului amplasament al staţiei autobuzelor Valea Ialomiţei, de lângă magazinul Digi Punct.
Si acum surpriză: se vor apuca de stâlpii de pe aceeaşi stradă, în maxim 3 săptămâni! Adică....de alegeri!

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei WAYNEN

Cum sa fie stalpi din beton ? Ca eu cand am trecut m-am uitat la fundatiile lor si aveau forma pentru fixarea unor stalpi din metal.

 


Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420801 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use