MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 352361 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei shoppy

Nu pe acolo era traseul M3 anulat de nea nicu din cauza ca trecea pe sub Cotorceni?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei TibiV

andrei11 wrote:
aztec wrote:
2. Copiil fiind eram fascinat de "saparea de puturi" din zona, de pe margina drumului de unde se luau mostre de sol pentru metrou...si asta era pana in 90 stiu sigur.
Si puturile astea erau la Valea Ialomitei, pe Valea Argelusului, Drumu Taberei pe bucla....

Ești sigur ?


Nu mai tin minte exact cand - poate in urma cu 5 ani, poate in urma cu 10 - dar la un moment dat au forat tot Pache pana la Iancului....
Tin minte ca un foraj s-a facut exact unde este acum Shop&Go de la intersectia cu Agricultori, langa biserica Matasari...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

aztec wrote:
1. Corect. Culpa mea.
2. Copiil fiind eram fascinat de "saparea de puturi" din zona, de pe margina drumului de unde se luau mostre de sol pentru metrou...si asta era pana in 90 stiu sigur.
Si puturile astea erau la Valea Ialomitei, pe Valea Argelusului, Drumu Taberei pe bucla....bine e si legenda ca nu se face la burghezii din DT si a fost deturnat prin militari.. Ne poate lamurii Guru daca are amabilitatea
. PS. Pe Valea Oltului proiectul e de prin 1972, odata cu conventia TIR......2017 se face inca SF-ul....a x oara.
E bine ca nu vrem ce am zis mai sus

Intre  puțurile de prospecție  si un proiect e cale lunga ca de la pamant la luna...
shoppy wrote:
Nu pe acolo era traseul M3 anulat de nea nicu din cauza ca trecea pe sub Cotorceni?

Nu

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei sab

Traseul anulat pleca tot ca acum din statia Eroilor, doar ca facea stanga imediat dupa spital,
pe sub strada Dr. Leonte.
andrei11 wrote:
Ce te face să crezi ? A fost la fix plasată...

Amorsa aia a fost facuta asa, fara un plan concret, cel putin din urmatoarele motive:
1. Ceausescu nu ar fi acceptat in veci metrou in Dr.Taberei
2. Pe traseul actual al M5 incepuse constructia fostei M3, deci nu mai era loc de M5.
Poate o M5 pe alt traseu. Sau M5 cu capat la Iancului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

Eu leg deschiderea V. Ialomitei de plata ultimei facturi catre Max Boegl care s-a efectuat in 26 octombrie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Dovada...uite dovada....
IMG_20171102_231947.jpg (925.05 KB; downloaded 4535 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei WAYNEN

Chiar se redeschide de maine?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei crocodil

Am trecut acum 10 minute prin zona Kaufland si nu era nici un utilaj, poate dimineata se va intampla minunea.  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Daniel_C

Am traversat acum 15 min venind de pe Parva. Nu s-a intamplat nicio minune... nu e nicio miscare

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

http://www.metrorex.ro/_read521-1

06 Noiembrie 2017
Metrorex informeaza ca, astazi, 06.11.2017, a fost redeschisa in totalitate circulatia rutiera pe strada Valea Ialomitei, urmare a finalizarii lucrarilor de refacere a suprafetelor.
Astfel, traficul se desfasoara fara restrictii pe strada Valea Ialomitei, intre strada Valea Oltului si Bulevardul Drumul Taberei, sector 6, Bucuresti.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

In seara asta am trecut pe acolo si am intrat dinspre Valea Ialomitei spre Aleea Parva.

Ar trebui sa ma bucur, dar nu pot dupa 1 an si 5 luni in care nu s-a intamplat nimic pana azi dimineata - s-au ridicat niste boltari. Atat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Masinile au ramas pe mijlocul strazii?!

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei radudd

Sunt dezamagit. Pacat.
Abia se creasera premisele unui nou centru modern pentru tocat seminte si alte activitati estivale. Si iarna era bine pentru cateva derapaje "controlate" pe zapada.
Ce dezamagiti vor fi riveranii  :|
Acum iar zgomot, poluare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Va rugati la toti sfintii si pupati toate moastele pentru o minune si cand se si intampla va dezumflati penibil...traiasca si infloreasca SC BOR SA!!!
Astia nu se dezumfla niciodata...
:bere:

 


Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419387 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use