MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 355501 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

subway guru wrote:
Necesita receptie la terminarea lucrarilor pe contractul Max, altfel e 'penala'


Si cand se semneaza hartia? sau mai exact de ce nu se semneaza? Ca pe contractul asta nu stiam sa fie probleme. Mai exact, CINE trage de timp?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Toti functionarii sufla din greu in diverse iaurturi inexistente...sau imaginare...
Timpul trece, leafa merge, noi cu drag ne facem ca muncim!!!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

ASTA e adevaratul abuz in serviciu...poate citesc si ei...ABUZ IN SERVICIU....

Si la Favorit? Ca vad ca totusi se lucreaza dar foarte selectiv...bucata aia de bulevard ar ajuta mult, saru-mana sefu guru!  :cry:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Pai de ce ar trebui sa mai si munceasca daca se dau mariri de salarii fara niciun criteriu de performanta???
Daca-mi dai un singur motiv valabil imi retrag cuvintele si-mi cer 'iertare public', imi pun cenusa in cap, imi inghit cuvintele, sufar penitentele in piata mare, dar pana atunci ramane cum am spus, 'sistemul' e putred din radacini...
:(

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Da, dar nu eluda pb concrete...in rest de acord....

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Pai mai concret de atat ce???
Alta intrebare...
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Banda de la Favorit, bre  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

S-a sters ca a cazut protocolul cu SRI
:bere:
Hai sa o lamurim cu M4 si ne ocupam si de wikileaks M5
:lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

@George
Uite aici un link lamuritor, nu pun textul ca sa nu cadem prea tare in off-topic
http://www.nasul.tv/bugetarii-romani-ce...si-de-est/

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

@guru:
vrajeli - eu te intreb de ce nu se dau in circulatie doua zone deja asfaltate - V. Ialomitei si Favorit, deja pregatite de aproape un an si tu imi tii teoria chibritului cu salariile bugetarilor si - implicit - a nesimtirii lor si a lipsei banilor de investitii.

Pai voi sunteti complici 100 % cu ei, prin opacitatea totala si propria delasare.

Astaldi trebuia sa fie pe toate canalele cu chestiile astea strigatoare la cer, daca nu e vina lor (lucru de care nu sunt sigur).

Asa ca lasa-neeeee cu vrajeala. Pe bune. Prefer sa nu zici nimic decat sa bagi de-astea.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

La VI e Max Boegl, nu Astaldi. Cred ca e acceasi situatie ca la garile Targu Mures, Pitesti si Ramnicu Valcea, unde lucrarile au inghetat pe la 99%. Daca va uitati pe Rogop Metrorex, nicio factura pe parte de investiii emisa anul asta nu e inca platita, intrucat nu s-a aprobat bugetul Metrorex. De fapt, proiectul de buget de abia ieri a fost publicat pe site-ul MT si mai dureaza cel putin o luna pana va fi aprobat de guvern si publicat in MO.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

@George
Iti pot intelege iritarea dar nu lipsa de logica...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

@guru: iti pot intelege urma de logica dar ma irita ca ne lasi sa deducem niste cauzalitati complet indirecte.
Spre exemplu, o hotarare judecatoreasca formulata de tipul: In Islanda ninge/a cazut bursa la New York, deci in Bucuresti avem probleme cu metroul, fara sa expliciteze lantul cauzal, este lovita de nulitate.

In cazul tau, tu ne spui ca banii statului se duc pe lefuri si nu sunt bugetate investitii - de fapt, nu ne spui, ne lasi sa deducem.

Bun.

Dar rationamentul este fals prin omisiune, la M 5 se lucreaza (din cate se vede pe strada, ca informatii concrete ioc, nici de la tine) iar bucatile de care vorbeam trebuie pur si simplu redate circulatiei, fara alte investitii.
Inseamna ca de fapt sunt alte probleme de care nu ne spui. Si ma irita: a) secretomania si sofismul si b) ca nu se gasesc rezolvari pentru acele probleme care probabil sunt niste birocratisme minuscule.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei radudd

Inca nu s-a deschis? Eh, mai este timp destul.
Dar de ce sa ne mai agitam atat cu deschiderea unei amarate de stradute. Propun inchiderea ei definitiva si transformarea in parcare la care sa aiba acces riveranii. Pe mijloc ronduri cu panselute si boscheti tunsi frumos de ADP-ul local si la capatul fiecarui rond bancute cu masa in mijloc petnru tocat seminte seara +  :bere: cat e vara de lunga.

 


Go to page:  1  ... 73 74 75 76 77 78 79  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use