MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 395175 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 102 103 104 105 106 107 108  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Nu sunt contra dar nu se intrevede nimic concret...
P.S.
Orice himera necesita un Belerofon.
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Goldmund

E buna si mitologia asta la ceva... 8-)

Cand va fi gata (pt. calatori) tronsonul pana la Eroilor2?
...si, daca exista sanse in acest an sa inceapa lucrarile(in teren!) la celalalt tronson, pana la Iancului care mi se pare chiar mai complex decat acesta...

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

- Nu în acest an.
- Nu în acest an.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Mihai2005

Să vedem dacă domnu' Cuc o să deschidă metroul în decembrie, dar cred că mai mult mă duc spre răspunsul lui andrei11.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Daca procedeaza ca si in cazului L3 Lugoj-Deva, nu! Sper sa-si ia consilieri ”de taina” mai buni!

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Cucul iarna nu canta...
:bere:

 



Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

In mod natural nu...dar ajutat spune...tot, inclusiv ”baliverne”! ;)  :lol:  :lol:  :lol:
________________________
Am incercat sa ma edific, la sursa, cu privire la dilema noastra, ce a starnit oarecum controverse, cea referitoare la reluarea traficului auto in zona, fapt pentru care le-am adresat doua intrebari.
1.” (...) pe segmentul de drum dintre piata Danny Huwe (Razoare)  si sos. Panduri se va relua circulatia rutiera (troleibuz, autobuz) de dinainte de inceperea edificarii primei sectiuni a Magistralei 5?”
2. ”Montarea consolelor de troleibuz (pe distanta Eroilor-Razoare) cade in sarcina antreprenorului de specialitate ca si consecinta a construirii M 5 sau a PMB?”
Raspunsurile primite astazi 06.09.2019, au fost:
1. ”În momentul de față, refacerile de suprafață pe zonele afectate de lucrările de execuție aferente “Magistralei 5 de metrou – Drumul Taberei-Eroilor, inclusiv stația, depoul și galeria de legătură Valea Ialomiței” sunt în curs de finalizare.” raspuns la o intrebare nepusa de mine! :lol:  :lol:
2. ”Cu privire la consolele de troleibuz de pe distanța Eroilor – Răzoare despre care ați precizat în adresă, vă informăm că montarea acestora întră în sarcina Metrorex SA, prin antreprenorul lucrărilor.”.
Ce ne interesa, in principal, a fost subliniat, cum ca se va relua, fara echivoc, circulatia troleibuzelor pe distanta Eroilor-Razoare.
Deci, dupa desfiintarea organizarii de santier, arealul afectat poate fi adus la starea initiala, in pofida faptului ca scrutand, acum, zona santierului, ni se pare ca n-am mai avea loc sa mai aruncam nici barem un ac, la final. Acord total cu ”guru” ca aparentele pot insela. Mai e putin si vedem ce-a iesit! :D

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Orex, o singura data suntem si noi doi de acord si atunci e de nasoale, suntem in prag de 20-20 si nimeni nu e in stare sa ne spuna ferm si clar cum se va circula pe la/langa Razoare!!!
:bleah:  :bleah:  :bleah:
Ma felicit inca o data ca am translatat statia si i-am lasat pe pmbisti in offside ca sa-si demonstreze pe deplin incompetenta...
:mrgreen:
As paria ca nu se schimba mai nimic si va ramane aceeasi bulibaseala ca si acum suplimentata cu firobuz...
:rofl:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) aztec

Pai incepusera si acum vreo 9 ani sa faca traseu nou  pe devierea de la Razoare si au renuntat..dupa ce aproape terminasera...

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

@subway
Au mai fost situatii de acest tip dar na... ”banatenii” cu ale lor! :mrgreen:
Felicitarile, masa si dansul dupa...inaugurare ;)  :bere:
PS
Daca e sa dam crezare ”intaiului statator” din M.T. e clar ca se va circula pe M5.1, fara acces B, aici si fara accesurile A, A1, B, B1 la D.T. Nu-i mare paguba! Sa auzim odata...” Atentie se inchid usile. Urmeaza statia Eroilor 2 cu peron pe partea stanga”.  :D

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Florinds

Parca vad ca fac ei o curba de patim ca la Sudului si mergem apoi cu troleibuzele pe Pasajul Basarab. :)))

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) t530

Are cineva drum pe aici? De dimineata am observat ca au marcat cu galben o viitoare deviere auto prin santier!  :shock:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andreiiul

Asa este. Se pregateste o deviere pe diagonala prin santier. Se va intra din int Progresului-Timisoara si se va iesi pe Panduri.

 


Go to page:  1  ... 102 103 104 105 106 107 108  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use