MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 389961 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

O, ce veste minunata! Banu sa le iasa unora. Pe cine intereseaza ca se va strangula traficul din zona, pe o perioada mai mare de timp decat in prezent? Distractia va incepe odata cu inaugurarea Cortina Academy!! :yes:

 



Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

@orex
Rechinii imobiliari au mirosit ca e totusi rost de metrou in zona si se vor inghesui, eu mai stiu inca vreo trei megadezvoltari chiar acolo...ce sa-ti fac daca te-ai aciuit la margine, unde se termina drumul taberei si incepe drumul porumbului!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Porumb..elul era acum 30 de ani, unde stiai matale existenta lui (potentiala)!  ;) Acum, stau in ”Centru”, nu chiar in ”inelul principal” dar...in proximitate...la 8 km! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Bre, tu stii sa citesti?
Am scris <unde se termina> la timpul trecut al verbului...

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) aztec

Gresit
Nu am vazut porumb ...never.
Grau...la greu, orz, maci...
Acum case blocuri.

Si tot ce subliniam....se sufoca orice spatiu cu blocuri imense.
Cu stupi de albine, in zone si asa aglomerate.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Guru, și eu am citit unde setermină NU unde se termina...Oricum  Nu folosești diacritice, se putea înțelege orice.  :bere: În schimb mi-ai scris drumul taberei cu d și t mic, nu faci greșeli din acestea, am presupus că ai scis special așa, să se asemene ( licență literară ) cu drumul porumbului...
___________________
Oameni buni, iar mă obligați să dau cu măturoiu ?

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Sorry, tastatura mea e pusa pe <english> si aia n-au diacritice. :)

Mayasule aztecas, in tineretea mea era plin cu papusoi pe acolo, crede-ma! :bere:
Istoriceste <Drumul Taberei Vladimirescului> se termina cam pe la Razoare, cam pe acolo a fost faimoasa tabara...imediat dupa costisa plantata cu vita de vie... :o
Ca de aia si-a si plasat el tabara acolo, sa nu moara pandurii de sete!
Zona dinspre sud a terasei inca se mai numeste <Viilor>.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Daca stii, stii, daca nu ,”parerologi” sunt o sumedenie! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Si bagatori de seama o droaie...

 


Discuții Agricole andrei11

Discuții agricole !
N-am înțeles din ce v-ați luat, porumb sau grâu ? Și unde ?
Cred că vorbiți de locații diferite, funcție de CNP !
Guru vorbește de porumb la Răzoare.
Orex vorbește de grâu pe Valea Oltului  :mrgreen:
_________________
Eu am apucat șantier ( câmp ) în Balta Albă.
Tata a apucat Bucureștiul până la Piața Hurmuzachi, mai încolo ( spre Dristor ) tramvaiul 26 o lua printre case, nu exista drum, era numai linia tramvaiului. Iar de la Vitan încolo spre Dâmbovița erau vii, un străbunic de-al meu avea  struguri acolo
Iar  când a ajuns în București acest străbunic s-a coborât în Gara de Nord în pădure.
________________________________________
Eu spun să revenim în Anul de grație 2019, luna lui Brumar, Stația Academia Militară. :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Din  partea moderatorului :
Vă rog frumos NU vă mai tachinați ca să mă obligați pe mine să tot corectez mesaje.  Mulțumesc !

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

N-ai corectat nimic, mai rau le-ai incurcat!

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Din partea moderatorului :
Stimate coleg, aveți atașat fiecărui mesaj al fiecărui user  un semn de exclamare ( cel subliniat de mine ). Bine, eu am mai multe semne acolo pentru că sunt moderator. Dar și dvs aveți acel triunghi. Raportați mesajele care le considerați atac la persoană și le vom analiza bucată  cu bucată. Dacă nu faceți acest lucru înseamnă că nu aveți mesaje de raportat.
Orișicine poate raporta orice mesaj fără consecințe negative asupra celui ce raportează. Deci se pot reclama inclusiv mesaje ale moderatorilor / administratorilor. Repet, fără consecințe negative asupra celui care raportează. Vă aștept cu reclamațiile !
Da, eu am eliminat atacurile la persoană. Restul mesajului a rămas neschimbat !
11-2-2019 12-00-49 AM.jpg (4.82 KB; downloaded 3687 times)

 


Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use