MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 395658 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) Atal

Eu am vazut pamant din asta galben, argilos ori nisipos folosit la umpluturi, pe langa balast sau pamant vegetal.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) General_Katana

andrei11 wrote:
Nu puteai sa mai astepti si tu putin ? Ca era in lucru o schita rapida. Acum n-am ce face, o postez ca e pacat de ea.
Mai jos propunerea lui 133 313 / andrei 11. Model de tunel suprapus si de statiile aferente. Evident ca intre statii este numai tunel, fara peroane.


Cred ca aceasta schita ar merge in cazul viitoarei tranzitii a M7 din Calea Mosilor in Calea Calarasilor, unde pe acea portiune nu cred ca ar putea fi construite doua tuneluri unul langa altul ci suprapuse. Dar pana la M7  :popa:   :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) andrei11

Se va merge cu 2 tunele paralele la adancimea corespunzatoare pe sub  cladiri. Parere proprie.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) Costin

Discutiile pertinente despre limba romana se vor purta exclusiv in topicul destinat special acestui subiect. Acest topic se afla in subforumul corespunzator. Nu strica sa mai explorati forumul si sa vedeti si voi ce subiecte pe unde sunt.

Eragon, conform regulamentului, care si el se afla in topicul destinat din subforumul corespunzator, primesti avertisment pentru mesaje offtopic si atacuri personale. La urmatoarea abatere ti se blocheaza contul. Aici nu e sat fara caini. Daca nu iti convine, internetul fara reguli e mare si te asteapta.

 



Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) subway guru

133 313 wrote:
Azi nimic foarte interesant, pe banda curg cateva granule izolate de pamant.

La cata viteza de avans au prins cred ca erau mai degraba 'granuloaie'!
:o

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) 133 313

Oi fi prins eu un gap fara avans "in carne", doar cu pozitionat inelul.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) t530

Aici s-a format un munte de pamant de ~6 m

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) URANUS

Au inceput sa care pamantul  si muntele incet incet devine deal, podis, campie...

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) URANUS

In continuare se incarca in camioane (am numarat vreo 10) pamantul de la sfinte.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) URANUS

Rasfoind niste schite am observat ca aici ar trebui sa fie Statia Electrica de Tractiune lipita de peretele nordic al statiei. Nu-mi aduc aminte, aceasta s-a executat sau urmeaza?

 



  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) 133 313

Mai vin tiruri cu boltari.

 


Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) t530

A observat cineva acest panou cu un "Ninja" ?  :twisted:
20160104_183742.jpg (1.72 MB; downloaded 3102 times)

 


Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use