MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 314819 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 49 50 51 52 53 54 55  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Crede-ma...stiu situatia de ieri...asa era..ieri.
Azi...surpriza..
Testez un 10 min  :D
Check.
Noua deviere e.. zici ca e facuta de un betiv ce s-a chinuit sa mearga drept...si nu a reusit.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

Se circula pe noua deviere, fara probleme! Testat astazi 04.08.2019!
Cel putin de la axul median spre bordura ar trebui sa fie asa cum era odinioara! :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Au atacat hotarat accesul ultim.
Prima data curatenie la fata locului, cu ceva hotarare si trotuarul la PSS...

 


Re: POZE Lucrari - statia Raul Doamnei orex

Cand se va excava suplimentar la acces ”B”...facut acum ceva timp..ca sa faci intrarea?!

 


Re: POZE Lucrari - statia Raul Doamnei subway guru

Cand se vor achita datoriile neplatite...parerea mea!...si nu se prea intrevede curand.
In rest cucul canta cucu-cucu si la iarna cald! Oare???
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei catalinp

Am vazut pozele de ieri ,cat si in realitate pt ca stau aproape  ,daca ce se vede in poze inseamna "au avansat mult" avand in vedere ca s-au apucat in urma cu 2 luni... :lol:  :lol:

Ma rog...avand in vedere per general ritmul de refacere al suprafetelor si numarul de muncitori  pot sa spun ca au avansat mult ,se putea mai putin! In ritmul asta o sa fie redata zona complet traficului in primavara, pentru ca daca pastreaza ritmul actual sigur ii prinde viscolul  fara sa fi refacut si asfaltat strada !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

Nu cred, dar hai! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei catalinp

Cei din zona Romancierilor-Materna sunt foarte fericiti cu nisipul ala imprastiat de vant !!! Nu sunt in stare sa betoneze de atata timp...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei t530

Mi-a soptit o vrabiuta ca astazi asfaltau aceasta bucata de trotuar.


 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei catalinp

Banuiesc :lol:  ca asfalteaza o fasie, precum in zona statiei C-tin Brancusi- Acces B, pentru ca daca ma iau dupa raspunsul celor de la Metrorex, asa ar fi logic ( i-am intrebat de ce trotuarul de la C-tin Brancusi sta asfaltat jumate de pe 2septembrie)

"Orice proces tehnologic (inclusiv lucrările de construcții) presupune o etapizare care să țină cont atât de succesiunea firească a operațiilor, cât și de o repartizare optimizată a resurselor materiale, utilajelor și a forței de muncă. Se urmărește astfel minimizarea costurilor în același timp cu eficientizarea producției"

:lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Florinds

Atat au etapizat-o incat in curand se fac 10 ani si nu se mai termina.  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

Hai, hai ca nu vreau sa-i mai vad si-n 2021 pe ”domnii”! Sa se mute pe M6. :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Daca beneficiarul <etapizeaza> platile, constructorul <etapizeaza> lucrarile. Pe 10septembrie era promisiunea ca mai achita 25% din <datoria istorica>!
Ati auzit ceva <breaking news>???

 



Go to page:  1  ... 49 50 51 52 53 54 55  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use