MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 399461 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 94 95 96 97 98 99 100  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) t530

Aici de ~1 luna au inceput sa faca curatentie pe santier acolo unde era muntele de pamant si pista pentru ciori au adus armatura PM. Spre seara se zarea macaraua Takraf.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

La PM inca se codesc...le mai dam ragaz inca trei zilisoare???
Ca probleme 'economice' aici nu mai au...iar impotenta deja dovedita a unui subcontractor nu poate in niciun caz fi o scuza valabila...
:twisted:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) t530

Nu stiu ce se asteapta..Takraf-ul este in aceeasi pozitie ca ieri. Acum spre seara un stivuitor mai aseza boltari la intrarea dinspre Panduri.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Pai...Varvara...rontzaie!
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Takraf sau Liebherr HS?

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) t530

Ora 21:00 iesea pamant intr-o mare veselie! Legat de macara seamana cu Liebherr HS.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Lixandru Dragos-Liviu

Sâmbătă, 13 august a.c., în jurul orei 7, macaraua (Liebherr HS), situată în capătul dinspre Şos. Progresul (Trafic Greu) – poarta de acces în şantier, se pregătea să introducă o carcasă de armătură (exact ca o baretă) în vecinătatea frontonului către staţia Orizont. Aveţi idee, mai sunt pereţi sau vreo baretă pentru ceva anume sau e o măsură de consolidare?

 



Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) realistul

Și ieri și astăzi am văzut banda transportoare mergând și depozitând pământul scos de cârtițe.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Goldmund

In statia asta nu intra nimeni si sa ne spuna cum stau lucrurile, detalii, eventual poze?! Poate ar trebui rugati cei care lucreaza la metrou sa ne asalteze cu fotografii, daca tot nu dau drumul la trenuri anul acesta...
:bere:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

1) Cine ti-a spus ca se da drumul la trenuri anul acesta ? Din ce a spus guru aproape sigur nici la anul.
2) Până ce nu vezi cârtiţele afară,  la Academia Militara nu se poate face nimic.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) zapacitu

Pardon, se poate face ceva. Inteleg ca tunelul de sud e eliberat sau in curs de eliberare. De aici eu inteleg ca - teoretic cel putin - s-ar putea aduce sine si pregati calea de rulare pe intreg segmentul folosind doar "jumatate" din AM. Insa calea de rulare tind sa cred ca e fix ultimul lucru care se va face.

In fine. In ce an aparusera afisele alea cu "in 3 ani aici va fi statia ta de metrou" sau cum erau?

 



Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Vedeti ca am luat stirea de pe un sait obscur, n-am stat sa verific daca e corect sau nu.
...Un an dureaza pe fiecare planeta, in zile sau ani pamantesti:
MERCUR 88 de zile
VENUS 225 de zile
PAMANT 365 de zile
MARTE 687 de zile
JUPITER 12 ani
SATURN 29 de ani
URANUS 84 de ani
NEPTUN 165 de ani
PLUTO 248 de ani

Asadar trebuie sa stim la ce ne raportam.

 


Go to page:  1  ... 94 95 96 97 98 99 100  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421833 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use