MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții după inaugurarea tronsonului

1653 posts, 273958 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 119
 
 

📖 Pagination options
M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții după inaugurarea tronsonului aztec

Să vedem ce mici probleme apar in primele zile...că vor fi, chiar daca nu o sa aflăm de ele..
Până se rodează personalul și echipamentul pe modul "lucru cu publicul"...

 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului IK4

Mare inaugurare mare a unui metrou ce va avea, dupa atatia ani de asteptare, intervale de circulatie de toata jena, demne de o RATA preoraseneasca pentru o mare parte a cartierului Drumul Taberei (zonele Valea Ialomitei, Brancusi, Raul Doamnei si adiacente).
Autobuzele vor ramane de baza pentru cei de pe bucla si de dincolo de ea. Cu astfel de intervale la metrou, se justifica mentinerea lui 668 si in cazul in care vor veni troleibuzele cu autonomie 20 Km, reintroducerea lui 93 prin ramura de nord pana la Favorit unde s-ar conecta la retea.
Sper ca au pus monitoare de informare inainte de turnicheti pentru a nu taxa degeaba o calatorie daca metroul urmeaza sa vina in peste 10-12 minute.
Inca o data, jenant :popa:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Asta e daca i-a mancat undeva sa ia shpaga de la CAF.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Azi acces liber fara plata pe M5

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

M-am dus degeaba special la 12, au dat comunicatul vietii in ultima suta de metri, nu puteau spune de ieri ca pentru public e de la 14 ? O mizerie pentru cateva sute de oameni veniti special pentru metrou nu pentru politicieni.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

in 20 de minute o sa fie deschis pentru toata lumea.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

mda ... am inteles ca se taie panglica, am inteles si declaratiile de presa, dar 30 min ajungeau, au zis ca se circula cu calatori de la 12.
Daca erau seriosi scriau de ieri - deschidere cu oficialitati, presa la 12, cu calatori de 14. Era de ajuns.
Eu am plecat suparat pe situatie, nu am stat 2h in soare degeaba.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

subway guru wrote:
Florinds te inseli. In Pantelimon densitatea de locuire e strict in aliniamentul bulevardului (si aia cu pauze semnificative), in DT e in profunzime...
E suficient sa privesti imaginile satelit si te lamuresti.

Cum sa ma insel? La Pantelimon, acolo unde avem interval comparabil, sunt parcul, lacul, plus o multime de case. La VI/VA/RD sunt multe blocuri de 10 etaje, nu inteleg ce vrei sa spui, poate imi explici mai in detaliu.
Vorbim strict de cererea pentru transport de persoane sau nu?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

In loc de sobor de preoti la inaugurare, ne-am trezit cu Iohannis. Peste otelul german s-a asternut rugina romaneasca. :lol:  :popa:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Asociatia a muscat din cascaval si a postat o filmare train backview pe pagina de Facebook. Doua observatii: s-a finalizat legarea cablurilor de la CV Patinoar, iar viteza de circulatie e intr-adevar foarte mica. In galeria dinspre Valea Ialomitei trenul se leagana chiar nepermis de mult.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului aztec

Ora 15...
Parcurs la suprafață, extrem de putina lume dădea sa intre in subteran.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

In schimb in tren era lume destula...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Am apreciat in mod deosebit initiativa dlui Mocanu de a permite accesul gratuit in ziua inaugurala!
:applause:  :applause:  :applause:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Un gest corect pana la urma, dupa atata cazna!
Appo...merge cum trebe, zic ca la VN!
PS
O frige si cu 60 km/h, pe anumite portiuni.:D
Sincer, numa dimineata la ora 5 si eventual noaptea tarziu, ajung asa repede la Eroilor! :rofl:

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420722 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use