Reorganizarea traseelor RATB afectate de santier

Discuţii generale, planuri, ştiri şi noutăţi despre lucrările şi proiectul M5

Re: Reorganizarea traseelor RATB afectate de santier

Mesajde Puss in Boots » Mar, 28 Noi 2017, 13:35

Desi incerc sa nu ii banuiesc de inteligenta si proactivitate, e pe undeva posibil (subliniez) ca sa se fi gandit deja si sa aiba cateva variante in minte. Apoi, ca o lalaie pana pun ceva in aplicare poate fi un semn de prostie sau de durere in dos de cetateni. Si de asta sunt convins in cazul RATB. Rondul de trolee la Mihai Bravu am impresia ca e gata, acolo chiar nu e inginerie ca sa iei o decizie. De ce nu se ia? N-am idee.
Puss in Boots
Membru Bronze

Mesajde Lixandru Dragos-Liviu » Mie, 29 Noi 2017, 12:37

Am discutat cu cineva din cartier şi mi-a spus următoarele, acum rămâne de văzut dacă poate fi concretizat, astfel:
„Autobuzele 168, 268 trebuie să oprească la retur, în Staţia Valea Ialomiţei, situată pe str V. Oltului, lângă țevile Radet şi Kaufland. Este staţia actuală a lui 221! Acesta este impedimentul impus de către RATB. Nu există staţie în alveola de capăt!
168 vine din centru pe str. V. Ialomiţei, apoi face stânga spre Brâncuşi, exact ca şi 268, face stânga spre capăt V. Oltului.
168 ar intra şi mai uşor în cartierul Brâncuși! Şi la plecare nu ar mai încăleca trotuarul să facă drepta la intrarea pe str V. Oltului, asa cum face azi.“
Lixandru Dragos-Liviu
Membru Silver

Mesajde aztec » Mie, 29 Noi 2017, 19:04

La LT Gaina cat le mai trebuie sa mute statia?....
La Raul Doamnei idem...sta statia veche transformata ad-hoc ca loc de parcare si oamenii asteapta la 50 m intre masinile parcate pe locurile lor..
aztec
Membru Silver

Anterior

Înapoi la Magistrala 5 de metrou Bucureşti - Discuţii, planuri, ştiri