MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1218738 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 512 513 514 515 516 517 518  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Oricum ritmul de ansamblu al șantierului rămâne dezolant și desconsiderarea vădită se vede din întârzierea unor mici căcățișuri care trebuia să fie de mult gata, dar sunt ținute de-am...lea deschise deși prejudiciază foarte multă lume.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Inaugurăm măcar în Noiembrie 2021, ca să fie o cifră rotundă, 10 ani de la prima sapă ? Cum decurg lucrurile  n-ar fi chiar imposibil...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului mcosmin

In sfarsit, ai ajuns la vorbele mele, M5 = spaga portocalie.  :twisted:

Prost sa fie constructorul sa mai dea o sapa in pamant pana nu isi primeste banii din proces. Bani care probabil, peste ani, se va dovedi ca erau parte a spagii.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Eu zic sa o lasi balta, Cosmin... Adevarul e altul, din 2012 nu mai merge cum trebuie proiectul si dovezi sunt chiar pe acest forum, prin poze. Vezi cine a venit atunci la guvernare. Era unul Gabi Oprea care a sarit din barca Boc in barca Ponta si s-a ales praful.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Mai important decat discutiile cu tenta politica este sa ne lamurim ce s-a intamplat la statia Parc Dr Taberei. Mai exact, de ce a ajuns constructorul sa execute lucrari care nu erau in proiect.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Din cate imi amintesc, nu s-a dat avizul de mediu pentru a nu afecta parcul. Ca principiu ar fi ok, insa problema e ca avem niste sere exotice care nici in zece ani nu sunt gata. Iar sapand si mai adanc,serele din Gradina Botanica nu sunt intretinute, insa am dorit sa avem altele noi! Si aici sunt nevoit sa ii dau dreptate si lui Cosmin, am avut pe aici un portocaliu care a facut prapad, dar macar el raspunde pentru asta.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului mcosmin

Stai chill, pe masura ce OLAF avanseaza ancheta or sa iasa la lumina toate porcariile facute cu M5 si platile supraevaluate.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Va rog fara politica aici. Nu demonstrati nimic cu spaga portocalie, de parca e mai buna sau mai rea decat daca ar fi fost una rosie sau galbena sau roz. Sau de parca ar fi fost dovedita in acest moment. Speculatii politice fara nici o valoare pentru forum.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului t530

La data de 23 iulie 2018, stadiul fizic al lucrărilor era următorul:
- Structuria de rezistenta 97,86 %.
- Fundație cale de rulare 86,30 %.
- Finisaje 54,81 %


La data de 27 august 2018, stadiul fizic al lucrărilor era următorul:
- Structuria de rezistenta 97,86 %.
- Fundație cale de rulare 86,30 %.
- Finisaje 58,91 %

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Denigrezi maretele realizari...

Nu doar 4%. Ci 4,1% curat!


0,1% este ca "De la Pamant la Luna". Adica curat Jules Verne...  
:lol:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Iar va tineti de prosteli cu procente lipsite de substanta...daca nu avem unitatea de masura (lei, zile, mc, ml, mp, etc.) e procent din ce???
:popa:
P.S.
Procent=cantitatea realizata x 100 / cantitatea totala
:bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Hmm...Guru & Co, știți dialogul acela genial din Ice Age - desene animate pentru adulți ?
- Voi de ce râdeți ?
- Pentru că suntem proști...

4%, habar n-avem în ce se măsoară, etc, blablabla.
Se vede de la distanță că se întâmplă ceva negativ cu M 5 în perioada asta...
_____________
Din  simplul  motiv că la ora actuală nu se poate răspunde limpede la întrebarea << Când va circula primul tren cu călători >> ne apucă râsul. Și crede-mă că mulți dintre noi de aici de pe forum nu suntem și proști. :bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului mcosmin

Acum se deconteaza deciziile proaste de management si de politica din 2011 si pana prin 2017.

 


Go to page:  1  ... 512 513 514 515 516 517 518  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use