MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1224613 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 497 498 499 500 501 502 503  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Nu, nu  ne plângem.
Evident că mai e de lucru.
Problema este dacă se lucrează.
Atâtea știri contradictorii au venit referitor la semnalizare / trenuri încât cel puțin eu am refuzat să le mai procesez. Un lucru e clar, autoritățile responsabile au fost prinse în off side cu aceste două  probleme. Rezultă incopetență crasă al celor care trebuiau să se ocupe de aceste aspecte. Nu știu dacă continui investigațiile nu ajung la politikă, la cumetrii oneroase sau pur și simplu la prostie generalizată. Domne, omul e pur și simplu prost și cu asta basta. Nu știu / nu înțeleg de ce nu sunt îndepărtați aceștia. Vezi, până la urmă ajung ori la politikă ori la cumetrii oneroase.
Ce-i cu WC - urile ? Dacă le-a fotografiat Ionuț acum să declar că nu le-am văzut ?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Eu inteleg si empatizez cu un lucru ce e imposibil de renegat...insatisfactia generala legata de modul in care s-a transpus in viata acest proiect absolut generos in esenta sa...
8-)
Dar probabil ca e tot zicala biblica...doar iadul e pavat cu bune intentii...si in rai nu ajung decat cei saraci...cu duhul!
:popa:
P.S.
De lucrat sa fi convins ca se lucreaza...semnificativ insa e in ce ritm
Au si WC-urile importanta lor, dar doar atunci cand te taie pisarea si nu vine trenul cand tragi apa
:bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

subway guru wrote:
De lucrat sa fi convins ca se lucreaza...semnificativ insa e in ce ritm

Prin întrebara mea asta am subînțeles, dacă ritmul de lucru este unul firesc.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Firesc ar fi fost sa fie gata la ora asta...si cred ca toti suntem de acord pe aceasta tema

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Mda, de vreo 3-4 ani... Multumim, Ponta... Nici nu iti mai vine sa te bucuri cum trebuie cand va fi gata.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Guru, uite câteva întrebări concrete:

1. Când se apucă lumea de accesul stației Brâncuși de pe partea cu piața V. Ialomiței, ca să nu mai stea aiurea blocată V. Argeșului?

2. Când se redeschide Râul Doamnei?

3. S-a pus, glorios, un singur acoperiș definitiv al unui singur acces la Orizont. Când continuă această operă monumentală?

4. Când începe celebra corespondență E 1 - E 2, ce e așa greu și cât va dura?

5. Ce se întâmplă la Parc, unde s-a făcut o deviere dar se pare că pe partea dreaptă cum vii din oraș se stă?

6. Cu centrala aia de ventilație de la baza Academiei cum stați, că fac manevre de Ayrton Senna pe acolo în fiecare zi?

7. Și de ce merge așa greu cu lucrările de structură actualmente? Că parcă buget exista.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Si mai este si statia electrica de la DT, au ajuns cu canivoul LES 110kV la celelalte 2 statii?, au venit cei 2 trafi 110/medie?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Mai e si CV de interstatie PdT-TV, de care nici nu s-au apucat.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

andrei11 wrote:
Ionuț a făcut niște poze, a scris  și unele comentarii, unele total aiurea. Treaba lui,dincolo numai vă urmăresc, nu mă bag decât rar de tot în discuții, la nivelul să nu-mi ștergeți contul ca inactiv. Oricum nu sunt andrei11 și nici n-am aceeași adresă de e mail.


Pelicanol?  :lol:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

George wrote:
4. Când începe celebra corespondență E 1 - E 2, ce e așa greu și cât va dura?

Este greu, ca trebuie desfiintata o patiserie si spart un perete . ;)
Aaaa, daca ne referim la "celebrul" pasaj pietonal de cca 100m, care merge pana la urmatorul pod, DA, este o idee mai greu. Trebuie sapat, cofrat, armat, turnat beton, refacut parcul, etc. Oricum nu prea vad cine il va utiliza, dar poate viata va bate filmul. "Batalia" va fi in vestibul la Municipal. Abia astept sa "coreleze" trenurile acolo, asa cum se lauda zilele trecute un oficial Metrorex ca se face. Adica sa nu soseasca in acelasi timp metroul din Dr Taberei, cel din Militari si cel de la Gara si, in acelasi timp, nici dinspre Izvor. Sa vezi distractie daca vin in acelasi timp....

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Sab, dupa ce treci prin Londra si vezi ce inseamna aglomeratie mai vorbim..Eroilor e statie pustie/bantuita pe standardele londoneze...va capata putina viata, atat...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Daca tot ati deschis lista, continuati...ca e mai lunga de atat...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Atunci abia astept "sa prinda viata".

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

subway guru wrote:
Daca tot ati deschis lista, continuati...ca e mai lunga de atat...


Continuam daca ne si raspunzi sau printezi lista si o dai dupa ceva urechi de macaronari....ca merita...

 


Go to page:  1  ... 497 498 499 500 501 502 503  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use