MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1227648 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 476 477 478 479 480 481 482  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Aia era lungimea tronsoanelor de sina nu-i asa?
Si n-am auzit ca si-a propus cineva sa transporte macaroanele 'bucata cu bucata' ci 'la pachet'...ca altfel e 'la parchet'!!!
8-)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Hai ca asta era tare... sa care 200 de bucati de sina una cate una. Adevarul e ca au timp (ca numar de zile), dar e la fel de ineficient ca dorinta mea nebuna de a avea metrouri la maxim 6 minute in timpul zilei  :roll:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Era vorba de un transport / noapte, nu de o șină de 120m / noapte.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

Pai si cu montajul cum stam, guru? Macar AM - Eroilor?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului aztec

Mai rar cu montajul, că ajungem prea repede la Râul Doamnei și nu e gata statia ;)
Pai AM-Eroilor.mai întâi trebuie demontata toată banda transportoare, eliberat de țevi...chiar daca abia a terminat de săpat TBM-UL la Opera, cred că au rămas pe poziții până la AM că trebuia evacuat pământul și nu cred că au apucat sa le scoată și să pregătească tunelul pt linie așa repede....
Poate de la AM încolo de poate face mai rapid, că nu aveau impedimente...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Aha, deci degeaba s-a facut macazul de la Eorilor, ca nu pot sa bage sina pe acolo.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

Dacă nu mai insel Guru a zis ca un tunel e liber.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Da, Guru spunea ca tunelul de sud e liber iar benzi transportoare mai sunt doar pe tunelul de nord. In concluzie ar trebui sa ai pe unde sa mergi de la magistralele actuale pana la RD/VI.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Tunelul 1 e liber si se si monolitizeaza deja calea acolo intre AM si E2, mai timid la inceput pana se pun la punct 'procedurili'

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

andrei11 wrote:
Florinds, de la Valea Ialomioței ( intersecție )  la accesul de la Valea Argeșului sunt 150 m.
200 m sunt  de la Locotenent Găină la accesul spre Orizont.
E bine să nu exagerăm cu distanțele astea.
Iar discuția s-a purtat despre ramura Nord a troleibuzelor, deci cele care plecau de la Valea Ialomiței până la Favorit.


Bogdan MD wrote:
subway guru wrote:
Atunci desfiintam dublarea liniei de troleu intre V.Argesului si depou? Ca nu era...


Doar pentru acuratetea adevarului, singura aditie la reteaua de troleibuz din zona au fost 600m de fir pe un sens intre Valea Ialomitei si Valea Argesului. Restul existau dinainte. Sau cumva vrei sa credem ca pana sa le faca Metrorex o favoare, troleibuzele se retrageau "la paleta" pe singurul fir existent, usor pe contrasens si cu betele incrucisate?  :roll:


Favorit - Valea Ialomitei - > 2.34 km, de aproape patru ori mai mult decat firul dublat.
Corect ar fi ca RATB sa plateasca cei 600 m, iar Metrorex cei 2.34 km.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Metrorex a platit deja...RATB nimic

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

Că tot de vorbește de rețele de troleu....cum rămâne cu Răzoare.....se revine  sau tot pe la Apaca?
Și intersecția Răzoare tot așa rămâne sau se face cf. planurilor cu statia.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Intreaba la PMB, la ultima 'consultare' au zis ca prefera sa ramana cum e acum, dar mai stii... :bere:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

Pai normal că nu-i intereseaza că doar nu merg ei cu troleul... Sau ce îi interesează brambureala din intersecție...

 


Go to page:  1  ... 476 477 478 479 480 481 482  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use