MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1224182 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 537 538 539 540 541 542 543  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri despre proiect aztec

Ori citatul e incorect.. ori omul e prajit rau de tot.


... cu toate angajamentele luate, cred că o să ne prindă 2020 pentru a se da în exploatare Drumul Taberei – Ghencea”, a declarat, joi, Ion Rădoi, liderul sindicatului de la metrou.

 


Re: Stiri despre proiect orex

Articol
Zic sa nu ne panicam. Cat despre ”Mafalda” asta de Radoi de ce nu pune umarul la grabirea PIF M5.1, in loc sa faca predictii astrale? N-ar avea de castigat daca se inaugureaza cat mai repede posibil si acest tronson? Stiti o sintagma veche care i se potriveste de minune... ”Hop si eu de la Durau”, dar numai din pricina glasului gros. Atat! ;)

 


Re: Stiri despre proiect aztec

Voi stiti cumva de Drumul Taberei -Ghencea pe unde trece?
Face parte din proiectul Ciurel-Lujerului-Drumul Taberei-Ghencea-Rahova?
Va fi gata in 20-20?
Sau e vorba de bucata Drumul Taberei (Raul Doamnei)-Ghencea(stadion Steaua), ce nu s-a mai edificat..

 


Re: Stiri despre proiect orex

Acum...9-10 ani stiam amandoi ca, M 5.1 trebuia sa aiba o alta abordare si nu sa se ”finalizeze”...fix, intr-un punct ”mort” Raul Doamnei, care nu semnifica nimic din niciun punct de vedere strategic al resurselor de intercomunicatie !

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

Dr Taberei-Ghenecea NU exista. Dumezeu stie ce a fost in capul matusalemicului lider de sindicat sau a ziaristului care nu a inteles despre ce scrie. :popa:

 


Re: Stiri despre proiect orex

Propunerea initiala a traseului o stii, nu? Era buna cu Ghencea capat de linie dar a iesit ce avem astazi...in curand! :?

 


Re: Stiri despre proiect andrei11

Dacă M 5 ar fi avut capătul  la Ghencea ar fi fost dezastros din toate punctele de vedere.Râul Doamnei nu este capătul magistralei, ea poate  continua spre Domnești.  Pe aici sau pe dincolo.  La Ghencea are  capătul tramvaiul 41, cine vrea metrou de acolo schimbă la Parc.
Așa propuneri de magistrale, carioci, se pot desena, nu  costă nimic.  Dar cap de traseu Ghencea pentru M 5 ar fi fost dezastrul total.
De ce să nu fi prelungit așa M 5 - ul Nu până la Ghencea, ci până la Catedrală sau de ce nu, la Piața Unirii, cu stație sub B-dul Unirii.

 


Re: Stiri despre proiect orex

Nu sunt de acord, dar nici nu vom putea proba vreodata daca TU sau EU am fi avut dreptate!  De ce? Simplu, nu si nu va exista, asa curand!;)
PS
Singurul debuseu e spre linia de Centura, de unde, dinspre V. Ialomitei asa cum e firesc in aceste circumstante!

 


Re: Stiri despre proiect Adrian Rosca

orex wrote:
Zic sa nu ne panicam.

In afara de colegii care chiar cred ca inaugurarea va fi in decembrie, nu intra nimeni in panica.  :rofl:

 


Re: Stiri despre proiect orex

Adi esti calator al viitoarei M5.1? Din cate stiu, NU!
Nu vreau sa umblu cu ”rautacisme” dar daca merg cu metroul la IKEA, peste vreo...ani, crezi ca ma ”coafeaza”? Nicidecum!
La aeroport am cu ce si cum sa ajung din timp chiar daca inca nu folosesc drona :D

 


Re: Stiri despre proiect Adrian Rosca

Stii cum e vorba aia: pesimistul este un optimist mai bine informat  ;)  Sorry!

Si sper ca nu te referi la Ikea din Baneasa, ca ai fi un extra super optimist.  :lol:  :bere:

 


Re: Stiri despre proiect orex

Si cu ce te ajuta pe tine, in raport cu noi cei chiar suntem in ”sanul problemei”?
PS
Magazinul ala e ”doar doua” in Bucuresti, deocamdata, si posibil sa se mai edifice altele pana mergem la domnul ”H. COANDA” cu cartita, ca cel mai nou inaugurat are asa ceva ;) :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Stiri despre proiect Valentin

Continuarea catre Ghencea a cazut odata cu Jaspers (daca tin bine aminte) care a spus ca n-are sens ideea intrucat s-ar fi canibalizat reciproc statiile intre ele (ar prelua aprox. jumatate din capacitatea "proiectata") si pe langa asta tu daca ai sta fix intre posibila statie Ghencea si P.Drumul Taberei ce ai lua spre centru? N-ar avea niciun sens sa ocolesti atat cand ai putea sa te duci la P.D-Taberei . Plus, problema cu continuarea intr-un viitor incert catre Domnesti.

 


Re: Stiri despre proiect orex

Gresit! Viteza de circulatie subterana e sporita in raport cu cea terana dar aici punem veritabilul dicton, ”ce ce-ar fi fost daca”!
@Valentin
Eu am ”azimut” P. Victoriei, cu plecare Auchan Dr. Taberei, zilnic! Ce m-ai sfatui sa fac dupa ce se da in folosinta M5.1?  Eu o sa incerc alternativa 41, via Eroilor 2. Tu? ;)
Sa nu uitam si alte circumstante ca ”iarna nu-i ca vara”, si sa vedem atunci ce si cum...cautam o intrare la metrou sa ajungem unde vrem! :)

 


Go to page:  1  ... 537 538 539 540 541 542 543  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use