MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1218771 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 429 430 431 432 433 434 435  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Am vazut si am apreciat!
:bere:
@Tibi
I-au luat toate autoritatile frica!!!...maine-poimaine au sa-i faca ei plangere lui ca-i 'terorizeaza'...
:lol:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Cu 20-30 de "teroristi" din astia poate am reusi sa punem lucrurile in miscare... ;)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Poate face una si la PS6 pentru gardurile alea cu tepi, sunt chiar in dreptul unor scari pe care sunt sigur ca nu le deszapezeste nimeni. Eu am facut si mi-au raspuns ca a ajuns la ADP si acolo a murit.
Telefonic spuneau ca asa au votat consilierii lui Manescu, ca ei au ales modelul.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Adrian Rosca wrote:
Tibi, capacelele au rezolvat problema colturilor si muchiilor ascutite. Sa speram ca lipiciul o sa tina in timp. Mai mult de atat cred ca nu o sa primim, ma indoiesc ca o sa schimbe garduletele.


Cu alte cuvinte, nu cred ca demersurile referitoare la gardurile cu tepi vor avea succes. Eu unul nu ma bag.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Stiti ce nu pricep?...de ce-l impingeti doar pe Adi Rosca in fata, pe post de avocat al poporului???
:bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Daca erau in zona lui, sa vezi ce se baga.
Nu stiu cati au mai reclamat problema, sper sa nu fie prea tarziu. Mai sunt si alte pericole prin oras, capace furate, stalpi cu cabluri neizolate, tot garduri de pe vremea lui Pazvante (pe la spitalul Universitar de ex.), dar sa alegi un asemenea model ....

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Upss !  :o
12-31-2016 12-32-46 AM.png (635.71 KB; downloaded 1818 times)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Cu ocazia portilor deschise au fost distribuite pliante cu harta sectiunii Raul Doamnei - Eroilor. Denumirile anumitor statii sunt diferite de  cum le numim noi aici, astfel: Raul Doamnei apare ca Drumul Taberei, Parc DT apare ca Sergiu Celibidache, iar statia si depoul Valea Ialomitei ca Brancusi. Pe alte planuri inclusiv pe acest forum apare Valea Argesului cu denumirea de Brancusi, dar fizic Valea Ialomitei este mai aproape de acest cartier si nu Valea Argesului.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Eu sunt in posesia acestor denumiri. S-ar putea sa se mai fi schimbat intre timp :
1-1-2017 10-50-22 PM.png (84.7 KB; downloaded 1672 times)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Uite cum arata harta din pliantele primite:



 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Statiile Prelungirea Ghencea si Ghencea sunt o prostie...
Eu am alt pliant,e fara inelara si statiile sunt urmatoarele :
Drumul Taberei 34
Parc DT
Romancierilor
Brâncuşi
Râul Doamnei
___________
Si evident Valea Ialomitei.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului adila

De acord ca acele doua statii sunt o fantezie. Asa si pe site-ul Mrex arata cum spui si tu, dar dupa mine era mai firesc sa pui Brancusi in loc de Valea Ialomitei, pentru ca statia este la intrarea in acest cartier. Ce au facut ei este ca si cum ai pune Favorit la Orizont si invers.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Valea Ialomitei trebuie sa ramana Valea Ialomitei pentru ca acolo e Valea Ialomitei si nu Brancusi.
Brancusi ar fi trebuit sa nu fie deloc sau sa se fi muncit sa fi prelungit cu inca o statie de la Valea Ialomitei. ( Nu stiu daca tehnic mai e posibil). Iar Valea Argesului ar trebui să rămână  Valea Argesului.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Numele statiilor mai putin conteaza. Eu insa sunt adeptul denumirii obiectivelor (bulevarde, strazi, cartiere, statii M) dupa personalitati. Chiar ma bucur ca se numeste Cartierul Brancusi, ci nu cine stie ce Residence... :lol: La fel cum statia Berceni poarta numele localitatii care este la peste 1km departare, de ce o statie care are gura de metrou in cartier nu ar purta numele acestuia? Mi se pare mult mai util numele cartierului decat cel al strazii. :bere:

 


Go to page:  1  ... 429 430 431 432 433 434 435  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420530 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use