MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Stiri despre proiect

1308 posts, 516894 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 94
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri despre proiect subway guru

Lasati bre prostiile, de data asta aveti un termen cat de cat realist...nu heirupist, nu umoristico-fantezist...

 


Re: Stiri despre proiect mcosmin

Nu ai nici trenuri, nici semnalizare. Nu stiu unde vezi tu realismul in noul termen.

 


Re: Stiri despre proiect George

subway guru wrote:
Lasati bre prostiile, de data asta aveti un termen cat de cat realist...nu heirupist, nu umoristico-fantezist...


Trim I 2019 cât de cât realist? Pe onoarea ta de...tunelist?  :?

 


Re: Stiri despre proiect linia 69

Realitatea ne arata ca in Romania nu e bine sa dai un termen de final al executiei unei lucrari, ca oricum nu se respecta si oamenii isi fac iluzii desarte. Asa ca .... ar fi bine ca peste tot (presa, panouri de santier, reclame etc.) sa apara numai data inceperii lucrarii.

 


Re: Stiri despre proiect icee

Paradoxul e ca putem, dar suntem incapabili.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect ClaudiuL

Ma deranjeaza ca se da vina pe licitatii si contestatii cand de fapt sunt intarziate si lucrarile de constructii.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

Apropo, de galeria pietonala de cca 100m de la Eroilor cand se apuca?

 


Re: Stiri despre proiect orex

Daca facem o trecere in revista a avansului lucrarilor, cel putin dupa procentele inscrise pe metrorexm5.ro, in afara de cel inregistrat la Raul Doamnei, care e mai consistent, restul santierului zici ca-i in conservare. 1-2% pe luna. Rezulta clar ca doar spre sfarsitul anului procentele o sa aiba cele trei cifre magice, unu urmat de zero si tot de zero.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect ClaudiuL

Enervante sunt si lucrarile incepute cu deranjul de rigoare si la care nu se lucreaza, gen subtraversari Favorit. Probabil nu doar acolo. Acolo stiu eu, circulatie gatuita inutil luni intregi ca sa se simuleze lucrul .

 


Re: Stiri despre proiect orex

ClaudiuL wrote:
Enervante sunt si lucrarile incepute cu deranjul de rigoare si la care nu se lucreaza, gen subtraversari Favorit. Probabil nu doar acolo. Acolo stiu eu, circulatie gatuita inutil luni intregi ca sa se simuleze lucrul .

Pai abia zilele acestea s-a mai intetit munca la ultimul acces nefinalizat,cel din fata fostului magazin Favorit,cu toate ca subtraversarea e gata de mult!

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect ClaudiuL

S-a deschis traficul pe ambele laturi ale strazii Sibiu ? Un sens a stat blocat aproape un an fara sa se lucreze. Idem la Favorit.

 


Re: Stiri despre proiect orex

Spre si dinspre bd. Timisoara se circula ca odinioara pana la intersectia cu bd. Drumul Taberei. Daca vrei sa mergi spre Drumetului inca se circula deviat.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect ClaudiuL

Spre si dinspre bd. Timisoara a fost blocat un an la vremea respectiva fara sa se lucreze. Similar dinspre Drumetului. Spre comparatie subtraversarea Kiseleff s-a facut in cateva zile, e drept cu alta tehnologie. Alt nivel de respect fata de cetateni.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

orex, este chiar asa greu sa intelegem ca NU se citeaza daca raspunzi chiar la mesajul anterior :?:
Nu se vede butonul de PostReply ? Chiar trebuie sa explicam fiecarei persoane nou venite pe forum acest lucru ?

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 94
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420796 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use