Transportul în lumeEuropaUngaria / MagyarországSzeged

 

Topic: Tramvaiele PESA Swing 120Nb

4 posts, 1723 views
Tramvaiele PESA Swing 120Nb Cristy

Presupun ca acestea sunt noile tramvaie: (imi cer scuze daca nu le-am nimerit) Sursa:Wikipedia

800px-Swing_Szczecin_(1).jpg (144.2 KB; downloaded 1623 times)

 


Re: Ungaria - restul Dominatrix

Cele din poza ta sunt pentru orasul polonez  Szczecin. O poza cu modelul de la Szeged e in hyperlink'ul din mesajul meu anterior.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Ungaria - restul Dr2005

A sosit vreunul în Szeged? Pe 17.09.2011 este ziua porţilor deschise (mă rog, e, de fapt, Trolleybus Day, dar bănuiesc că se vor lăuda şi cu depoul de tramvaie), poate vor fi arătate atunci.

 


Re: Ungaria - restul Dominatrix

Nu au ce sa arate, fiindca nu au venit inca. Contractul s-a semnat in octombrie 2009, si primul vagon ar trebui sa vina in septembrie anul acesta. Poate vine pana la Ziua Portilor Deschise.
Rectific ce am spus mai sus: vagonul in schema de culoare galbena cu care am pus poza este pentru Varsovia, nu pentru Szeged. Dar a fost expus la Szeged cateva zile, unde a putut fi admirat. Video cu vagonul expus la Szeged:




Modelul unguresc este identic, doar schema de culoare va fi diferita, dupa cum se vede in filmarea de mai jos:


 


Home page  • 
Parent forum: Szeged  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use